028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / جراحی زیبایی واژن / تاثیر معجزه آسای لابیاپلاستی در زیبایی واژن
مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه

تاثیر معجزه آسای لابیاپلاستی در زیبایی واژن

اخیرا طرفداران زیادی به دسته داوطلبان جراحی زیبایی واژن افزوده شده است یکی از شاخه های این جراحی، عمل لابیاپلاستی است. طی عمل لابیاپلاستی پزشک جراح اقدام به اصلاح و ترمیم بافتی لب های تناسلی کرده و فرم و شکل آنها را متعادل و متناسب می سازد. در این جراحی تبحر و ظرافت و دانش پزشکی جراح بسیار مهم است تا آسیبی به ناحیه تناسلی و بخش های تحریک پذیر وارد نشود و کلیتوریس و بافت های حیاتی این ناحیه تغییری نکنند. به این ترتیب لازم است برای انجام چنین جراحی هایی حتما به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. لابیاپلاستی نوعی از جراحی زیبایی واژن است که به منظور افزایش زیبایی ظاهری انجام می گیرد در واقع نوعی ظاهری زیبا در آلت تناسلی بانوان است و جزء جراحی زیبایی واژنی است که بعد از جراحی زیبایی بینی دومین جراحی زیبایی است که طرفداران بسیاری دارد. لابیاپلاستی علاوه بر زیبایی ظاهری توانسته تاثیرات بسیاری را در ضمینه زناشویی و اعتماد به نفس به دست آورد. در این مقاله می خواهیم هر سوالی که در مورد لابیاپلاستی ذهن یک فرد را مشغول می کند مطرح و پاسخ دهیم.

مزایای لابیاپلاستی چیست؟


دلایل زیادی وجود دارد که خانم ها مایلند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند. لابیاپلاستی می تواند به موارد زیر کمک کند:

 • اصلاح لب های بلند یا آویزان واژن
 • برطرف کردن ناراحتی، درد یا سوزش به ویژه در حین فعالیت های خاص یا هنگام پوشیدن لباس های تنگ
 • کاهش خجالت و بالا بردن اعتماد به نفس خانم ها در هنگام برقراری رابطه جنسی

لابیاپلاستی چیست؟


لابیاپلاستی از عمل های جراحی زیبایی واژن محسوب می شود که برای جوانسازی واژن و اصلاح لابیا ها استفاده می شود در واقع برای افرادی که می خواهند کاهش سایز لابیا داشته باشند و یا افرادی که  لابیا های نا قرینه ای دارند و تمایل دارند که با انجام جراحی زیبایی واژن لابیاهای واژن را قرینه کنند. به طور کلی عمل لابیاپلاستی شامل بریدن و برداشتن بافت اضافی در چین های خارجی پوست ناحیه تناسلی است. این چین ها شامل لب های بزرگ و لب های کوچک می باشد بسیاری از خانم ها، به ویژه آنهایی که چند فرزند دارند، عمل جراحی لابیاپلاستی خود را با جراحی های دیگر مانند لیپوساکشن و واژینوپلاستی به صورت همزمان انجام می دهند. ممکن است برای کنترل درد و ناراحتی که در روزهای بعد از عمل ایجاد می شود، به داروهای مسکن نیاز باشد. توصیه می شود قبل از جراحی نسخه خود را تهیه کنید زیرا ممکن است چند روز بعد از عمل انرژی لازم برای خروج از خانه را نداشته باشید. همچنین باید ترتیبی دهید که همراه شما را بعد از جراحی به خانه برساند.

آماده شدن برای جراحی لابیاپلاستی


جراح شما ممکن است از شما بخواهد قبل از عمل، برخی آزمایش های خون را انجام دهید تا آمادگی بدن شما را برای بیهوشی تعیین کند. بسته به دارویی که مصرف می کنید، ممکن است لازم باشد برخی از داروهای خود را قبل از عمل جراحی تنظیم یا متوقف کنید. سیگاری ها باید شش هفته قبل و بعد از لابیاپلاستی سیگار را ترک کنند.

مشاوره جراحی لابياپلاستی


هدف از مشاوره اولیه این است که جراح انتظارات بیمار را تعیین کند و مسائل مربوط به ظاهر، اعتماد به نفس، شیوه زندگی و مسائل مربوط به بهداشت را مشخص کند. در طول این مشاوره، جراح میزان پوست اضافی ناحیه تناسلی و نحوه تأثیر آن بر نتیجه نهایی جراحی را ارزیابی می کند. همچنین در جلسه مشاوره اولیه، جراح سابقه پزشکی بیمار را به طور کامل بررسی می کند و روند جراحی، مراقبت های بعد از عمل و هرگونه خطرات و عوارض مرتبط با لابیاپلاستی را با وی در میان می گذارد. این جلسه مشاوره فرصت مناسبی است تا سوالات خود را از جراح بپرسید تا نگرانی های شما در این عمل مطرح کنید. همچنین جراح در مورد میزان زخم ها و برش هایی که در این جراحی ایجاد می شود نیز صحبت خواهد کرد.

جراحی لابیاپلاستی چگونه است؟


جراحی لابیاپلاستی همواره باید توسط یک جراح زیبایی زنان در یک مرکز جراحی معتبر یا در بیمارستان انجام شود. جراح معمولاً جراحی را با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می دهد، اما بی حسی موضعی نیز می تواند یک گزینه مناسبی باشد. این جراحی بسته به نوع تکنیک به کار گرفته شده، نیازهای فردی هر شخص و نظر جراح چیزی بین 45 تا 90 دقیقه طول می کشد.

در ابتدا بافت های ناحیه تناسلی در جلسات معاینه بررسی می شود تا مشکل بیمار مشخص شود و در مشاوره های قبل از عمل انتظارات بیمار بیان شده و امکان سنجی گردد. طبق نظر دکتر هدیه ثقفی در صورتی که بیمار خواسته غیر منطقی از نتیجه جراحی داشت، پزشک با اطلاع رسانی او را آگاه ساخته و سعی می کند نتیجه جراحی را برای او روشن سازد، در بسیاری از بیماران لازم است لب های تناسلی کوچک شوند. که این کاهش سایز با تکنیک های مختلفی امکانپذیر است و با توجه به فیزیک بیمار مناسب ترین تکنیک اتخاذ می شود. برای انجام جراحی لابیاپلاستی از داروی بیهوشی یا بی حسی موضعی کمک می گیرند و با برش های مخصوصی، بخش های زائد حذف شده و در صورت لزوم از بخیه استفاده می شود تا اصلاح فرم لابیاها امکانپذیر شود. در آخر نتیجه جراحی بسیار ارزشمند و قابل مقایسه خواهد بود.

بیهوشی یا بی حسی؟


بیهوشی در جراحی لابیاپلاستی

جراحی کاهش لب های ناحیه تناسلی معمولاً تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با آرام بخشی انجام می شود. لابیاپلاستی شامل بریدن لب های کوچک با ایجاد برش هایی است که توسط جنبه داخلی لب های بزرگ پنهان شده است. معمولا بعد از عمل زخم ها با استفاده از بخیه های جذبی بسته می شوند.

تقریباً پنج روز پس از جراحی باید از پد استفاده کنید و داروهای پیشگیرانه برای به حداقل رساندن خطر عفونت واژن تجویز می شود، که می تواند بر روند بهبود زخم تأثیر بگذارد.

مراقبت های لازم بعد از جراحی لابیاپلاستی


 • بلافاصله پس از بهبودی از بیهوشی می توانید به خانه بروید.
 • به شما توصیه می شود که بعد از جراحی یک هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید.
 • در هفته اول جراحی، از نشستن به مدت 15 دقیقه یا بیشتر باید اجتناب شود تا فشار بر زخم ها کاهش یابد و زخم ها ترمیم پیدا کنند.
 • تورم و ناراحتی بعد از لابیاپلاستی طبیعی است و توصیه می شود از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک های تجویز شده برای کنترل سطح درد و به حداقل رساندن خطر عفونت استفاده کنید. بسته های یخ و استراحت عمومی نیز توصیه می شود تا شما را راحت نگه دارد.
 • در ویزیت های بعد از عمل، جراح نحوه بهبود زخم های شما را ارزیابی می کند. به طور کلی، زخم ها پس از عمل در عرض دو مورد بهبود می یابند.
 • شما می توانید فعالیت بدنی مانند پیاده روی را سه هفته بعد از عمل از سر بگیرید و در شش هفته به دویدن و ورزش عادی ادامه دهید. شما می توانید رابطه جنسی خود را بعد از تقریباً شش هفته از سر بگیرید.
 • به همراه داشتن یک همراه به هنگام لابیاپلاستی الزامی است.
 • استراحت مطلق تا یک هفته الزامی است.
 • تا دو ماه از برقراری تماس جنسی خودداری کنید.
 • تا 2 ماه از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • بعد از گذشت یک ماه در صورتی که همچنان احساس درد داشتید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • استفاده از مواد غذایی مناسب، سعی کنید بیشتر مایعات استفاده کنید تا به یبوست و درد دچار نشوید.
 • تا 2 روز بعد از لابیاپلاستی از کمپرس سرد برای بهبود سریع تر استفاده کنید.
 • بعد از سه روز می توانید رانندگی کنید.
 • بعد از سه روز می توانید به آرامی از پله ها پایین و بالا روید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع استفاده کنید.
 • تا دو تا سه ماه از انجام فعالیت های ورزشی سنگین، شنا کردن، بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • بخیه ها به مرور جذب بدن می شوند بهتر است برای خوب شدن کامل صبور باشید.
 • در صورتی که با بوی بدن واژن و خونریزی مواجه شدید به پزشک خود اطلاع دهید.

آیا می توان همراه با جراحی لابیاپلاستی جراحی های زیبایی دیگری انجام داد؟


در برخی از مواقع لازم است که فرد برای زیبایی های بیشتر جراحی های دیگری انجام دهد به طور کل جراحی زیبایی های دیگری که می توان حین عمل زیبایی واژن انجام داد شامل:

لازم است بدانید!

 • رنگ تیره و چروک های موجود در دستگاه تناسلی یا لابیاها امری معمول و طبیعی است و ربطی با خود ارضایی فرد ندارد.
 • می توان به کمک تکنیک های نوین جراحی زیبایی واژن رنگ ناحیه تناسلی را روشن کرده و چروک های شدید و غیر عادی را از بین برد.
 • عدم قرینگی در لابیاها امری طبیعی است ولی اگر این عدم قرینگی چشمگیر باشد لازم است با جراحی زیبایی فرمشان اصلاح شود.
 • به هیچ عنوان ناحیه تناسلی خود را با دیگران و به ویژه پورن استارها قیاس نکنید.
 • زنان زیادی تصور می کنند که ظاهر ناحیه تناسلی شان غیر معمول است در حالی که چنین تصوری اشتباه است.

خطرات احتمالی جراحی لابیاپلاستی


خطرات و عوارض ناشی از جراحی نادر است. با این وجود، برای بیماران مهم است که قبل از رضایت از جراحی از خطرات احتمالی لابیاپلاستی مطلع شوند. خطرات احتمالی عبارتند از:

 • ایجاد اسکار، در نتیجه عدم تقارن و یا پوست اضافی
 • عفونت زخم
 • خونریزی بیش از حد و یا لخته شدن خون
 • در تعداد کمی از موارد (تقریباً 5 درصد)، جراحی ترمیمی برای رفع عوارض فوق الزامی است.

در ماه های پس از عمل جراحی، ممکن است در حین مقاربت احساس ناراحتی کنید، اما به طور کلی با کاهش تورم با گذشت زمان بهبود می یابد.

هزینه لابیاپلاستی


یکی از سوال هایی که اکثر بانوان از خانم دکتر ثقفی می پرسند در باره هزینه لابیاپلاستی است بهتر است بدانید در لابیاپلاستی فاکتورهای مختلفی مورد ارزیابی قرار می گیرد و برای قیمت دقیق جراحی لازم است به مطب دکترتان مراجعه کنید تا معاینه شوید زیرا فرم و شکل واژن شما می تواند هزینه لابیاپلاستی را تعیین کند.

 نکته : بهتر است بدانید هزینه جراحی زیبایی واژن شامل بیمه و بیمه های تکمیلی نمی شود زیرا این عمل جزء عمل های زیبایی محسوب می شود.

سوالات متداول جراحی لابیاپلاستی


سوالات بیشتری دارید؟ کلیک کنید

دکتر هدیه ثقفی

دکتر هدیه ثقفی
متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین
انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و …
02833230360

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. سلام خانم دکتر
  من ۶ ماهه زایمان کردم میتونم عمل لابیاپلاستی انجام بدم؟

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − 3 =

تماس با پزشک