028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بارداری و زایمان / زایمان سزارین در قزوین
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

زایمان سزارین در قزوین

آیا در مورد انتخاب روش زایمان تردید دارید؟

آیا برای انتخاب نحوه زایمان نیاز به اطلاعات بیش تری دارید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی بیش تر با زایمان سزارین همراه باشید.

زمانیکه در انتظار به دنیا آمدن فرزند خود هستید، می خواهید تمام شرایط را برای حضور وی آماده کنید. همه والدین تلاش می کنند از وسایل و لوازم اتاق کودک خود گرفته تا لباس هایش را از بهترین و مرغوب ترین اجناس بازار تهیه نمایند.

اما مگر چیزی مهم تر از سلامتی مادر و فرزندش وجود دارد. انتخاب بیمارستان و همچنین پزشک متخصص زنان و زایمان خوب یکی از موضوعات مهمی است که می بایست مورد توجه قرار بگیرد.

بهتر است از ابتدای تصمیم به بارداری پزشک خود را با دقت انتخاب نمایید و تا پایان پروسه زایمان تحت نظر وی باقی بمانید. زیرا وی بهترین تشخیص را در انتخاب نوع و نحوه زایمان شما خواهد داد. زایمان طبیعی یا سزارین هر دو می بایست طبق نظر پزشک انجام شوند.

زیرا گاهی امکان انجام زایمان طبیعی برای مادر وجود نداشته و تنها گزینه زایمان سزارین است. همچنین ممکن است پزشک در ابتدا تصمیم به زایمان طبیعی بگیرید ولی در هنگام وضع حمل تصمیم وی برای حفظ سلامتی مادر و فرزند عوض شده و به زایمان سزارین تغییر یابد.

زایمان سزارین چگونه است؟

به خارج کردن جنین از شکم مادر به واسطه عمل جراحی زایمان سزارین گویند. این پروسه می تواند زمانیکه که زایمان طبیعی برای سلامتی مادر، نوزاد و هر دو مضر باشد، نیز صورت پذیرد.

در طول زایمان سزارین جراح متخصص اقدام به برش پوست شکم مادر به منظور رسیدن به کیسه آب می کند. این برش بسته به شرایط قرار گرفتن جنین و تشخیص جراح می تواند عمودی و یا افقی باشد.

پیش از عمل جراحی شکم مادر شیو می شود. برش عرضی شکم در زایمان سزارین بیش از سایر روش های برش مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا به دلیل جای قرار گیری بخیه ها خونریزی کم تر بوده و ترمیم زخم آسان تر انجام می گیرد.

اما فراموش نکنید که انتخاب نحوه برش بر عهده پزشک متخصص بوده و به وضعیت قرار گیری جنین وابسته است.

زایمان سزارین در داخل اتاق ایزوله و مجهزی صورت می پذیرد. پروسه زایمان می تواند بر حسب توانمندی جراح و وضعیت جسمانی شما متفاوت باشد. بسته به نوع بیهوشی، در برخی از زایمان ها مادر می تواند در طی جراحی هوشیار باشد و در برخی دیگر از بیهوشی عمومی برای زایمان استفاده شود.

در بیش تر سزارین های امروزی از بیهوشی ناحیه ای مانند اپیدورال برای بی حسی استفاده می شود. در این نوع بیهوشی هیچ دردی احساس نمی کند و قسمت پایین تنه شما به طور کلی سر می باشد. اما شما با هوشیاری کامل می توانید صدای نوزاد خود را در هنگام تولد بشنوید و وی را در آغوش بکشید.

فیلم زایمان سزارین

در ذیل فیلمی از زایمان سزارین توسط دکتر هدیه ثقفی جراح و متخصص زنان، زایمان و زیبایی برای آشنایی شما با این روش زایمان قرار داده ایم:

عوارض زایمان سزارین

زایمان سزارین نیز مانند هر جراحی دیگری دارای عوارض مشخصی می باشد. اما در صورتیکه این جراحی توسط جراح متخصص صورت پذیرد، این عوارض می تواند به حداقل برسد.

  • خونریزی
  • جدا شدن غیر طبیعی جفت  مخصوصاً برای بانوانی که تجربه زایمان سزارین دارند.
  • در صورتیکه این جراحی توسط فرد غیر متخصص انجام گیرد، می تواند موجب آسیب رسیدن به روده ها و مثانه شود.
  • عفونت رحم
  • عفونت زخم
  • مشکلات دفع ادرار و عفونت ادراری
  • اختلال در عملکرد روده به علت آسیب به روده در حین عمل
  • لخته شدن خون در اندام ها

نتیجه گیری

ممکن است پزشک متخصص زنان و زایمان، زایمان سزارین را برای وضع حمل شما تجویز نماید. زایمان سزارین پروسه ای پیچیده و دشوار می باشد و می بایست در محل مناسب و توسط متخصص زنان و زایمان متبحر انجام گیرد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

تماس با پزشک