028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / جراحی زیبایی واژن / جوانسازی واژن؛ جدیدترین و موثرترین روش ها
مدت زمان مطالعه ۱۳ دقیقه

جوانسازی واژن؛ جدیدترین و موثرترین روش ها

افزایش سن باعث بروز مشکلاتی در ناحیه تناسلی خانم ها می شود که این مشکلات می‌ تواند بر روی روابط جنسی و حتی زندگی آن ها تاثیر گذار باشد. جوانسازی واژن اصطلاحی است که شامل انواع روش های جراحی و غیرجراحی می شود. برخی از روش‌های تحت طیف وسیع جوانسازی واژن شامل پرینورافی، واژینوپلاستی، لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی به واژن و PRP می‌شود. جوانسازی واژن از طریق جراحی زیبایی و یا لیزر انجام می شود لیزرهایی که وجود دارد انواع مختلف است معمولاً زمانی از لیزر استفاده می شود که  جوانسازی واژن یا خشکی واژن روی داده باشد ولی در صورتی که بیمار پوست شل و افتاده ای داشته باشد ترجیح متخصص زنان این است که جراحی صورت بگیرد به طور کل جوانسازی واژن مناسب برای رفع افتادگی، سفت کردن و تنگ کردن واژن است. استفاده ازنخ که برای تنگ کردن استفاده می شود، تزریق چربی یا ژل  برای پر کردن دستگاه تناسلی و بزرگ کردن استفاده می شود و یا دیگر تغییراتی که باعث بالا رفتن لذت جنسی می شود.

جوانسازی واژن چیست؟

افزایش سن، زایمان های متعدد یا دوران یائسگی باعث می‌ شود که افراد دچار مشکلاتی در ناحیه تناسلی گردند. شل شدگی و افتادگی واژن، خشکی واژن، ایجاد چین و چروک در لابیا و… از جمله این مشکلات می باشد. اما شما می توانید با استفاده از جوانسازی واژن این مشکلات را به طور کامل برطرف کنید.
در سال‌ های اخیر انجام روش های جوانسازی ناحیه تناسلی مورد استقبال قرار گرفته است و این جراحی ها در ایران نیز محبوبیت بالایی پیدا کرده است. این روش ها می تواند باعث بهبود کیفیت زندگی شخص گردد و همچنین کیفیت رابطه زناشویی آن ها را ارتقا دهد.
طبق تحقیقاتی که انجام شده است حدود ۴۰ درصد از بانوان دچار اختلالات جنسی هستند و مشکلات ایجاد شده موجب ناراحتی در آن ها می گردد. اما به دلیل نوع فرهنگ و عرفی که بر جامعه حاکم است، معمولاً نسبت به آن بی تفاوت بوده و سعی در پنهان کردن این موضوع دارند. اما بهتر است دیدگاه خود را تغییر داده و یک پزشک متخصص و باتجربه را برای درمان انتخاب نمایند، تا بتوانند با درمان مشکلات مربوط به ناحیه تناسلی زندگی بهتری داشته باشند.

انواع روش های جوانسازی واژن

پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده که روش های مختلفی برای جوانسازی اندام های مختلف بدن از جمله واژن ابداع شود. انجام این روش ها در خانم هایی که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی یا چین و چروک شده اند باعث می شود بتوانند یک بار دیگر با جوانسازی ناحیه تناسلی هیجانات دوره جوانی را تجربه کنند و همچنین موجب افزایش اعتماد به نفس آن ها و بهبود کیفیت رابطه جنسی خواهد شد. امروزه بر خلاف تصور عموم که تنها جراحی‌ لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی را به عنوان روشی برای جوانسازی واژن می‌ دانند روش ‌های متفاوت دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

جوانسازی واژن باعث زیبایی ناحیه تناسلی می گردد و مشکلات مختلف واژن را درمان می کند، که این درمان به روش های مختلف انجام می شود ‌. به طور کلی جوانسازی واژن دو دسته جراحی و غیر جراحی تقسیم بندی می شود که عبارت است از:

جوانسازی واژن و به روش های جراحی

 • عمل جراحی پلاستیک در ناحیه تناسلی
 • جوانسازی و زیبایی ناحیه تناسلی
 • شکل دهی ناحیه تناسلی
 • لابیاپلاستی
 • واژینوپلاستی
 • مونسپلاستی
 • لابیا ماژورپلاستی
 • تنگ کردن واژن

جوانسازی واژن به روش های غیر جراحی

 • لیزرتراپی
 • استفاده از دستگاه آر اف
 • کربوکسی تراپی
 • تزریق چربی
 • تزریق ژل

جوانسازی واژن با PRP

جوانسازی واژن با پی آر پی یک روش درمانی غیر جراحی است که شامل تزریق پلاکت های خون به ناحیه واژن به منظور احیای واژن است. این روش در میان زنانی که دچار مشکل ارگاسم، درد در حین مقاربت و خشکی واژن هستند، رایج است. پس از انجام این درمان هیچ دره نقاهتی وجود ندارد. شما می توانید پس از جوانسازی واژن PRP به روال عادی زندگی خود بازگردید.

هزینه روش جوانسازی واژن با PRP

هزینه همه روش جراحی و غیرجراحی جوانسازی واژن به مقدار بافت برداشته شده، مدت زمان انجام عمل و یا مقدار مواد استفاده شده بستگی دارد. در طول مشاوره شخصی خود با دکتر هدیه ثقفی، در مورد هزینه روش های مختلف جوانسازی واژن سوال بپرسید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان انواع روش های جوانسازی واژن در قزوین با دکتر ثقفی تماس بگیرید و برای مشاوره با ایشان برنامه ریزی کنید.

جوانسازی واژن با لیزر

جوانسازی واژن اصطلاحی است که به انواع روش هایی گفته می شود که برای بهبود زیبایی و عملکرد واژن طراحی شده اند. جوانسازی واژن با لیزر می تواند به درمان شلی واژن که اغلب در نتیجه افزایش سن، زایمان، ژنتیک و موارد دیگر دیده می شود، کمک کند. جوانسازی واژن با لیزر روشی است که برای سلامتی بیشتر خانم ها طراحی شده است که می تواند عزت نفس کلی زنان را بهبود بخشد و می تواند هرگونه درد، حساسیت، بی اختیاری ادرار یا ناراحتی واژن را اصلاح کند. جوانسازی واژن با لیزر یک درمان ایمن و موثر برای جوانسازی واژن خانم ها است.

لیزر چگونه می تواند به جوانسازی واژن کمک کند؟

جوانسازی واژن با لیزر به بازسازی کلاژن دیواره های واژن کمک می کند و به سفت شدن کانال واژن کمک می کند. لیزر از انرژی فرکانس رادیویی و گرمای موضعی برای بهبود زیبایی و سفتی واژن استفاده می کند. انرژی فرکانس رادیویی به سفت شدن بافت های شل کانال واژن کمک می کند و به لایه های زیرین بافت ها می پردازد تا سفت شدن واژن را تحریک کند. جوانسازی واژن غیرتهاجمی باعث ایجاد فیبرهای الاستین و کلاژن جدید می شود و در عین حال ظاهر لابیا و نواحی اطراف آن را نیز بهبود می بخشد.

جوانسازی واژن با لیزر می تواند موارد زیر را درمان کند:

 • شلی واژن ناراحتی واژن خشکی واژن
 • مقاربت دردناک بی اختیاری ادرار کاهش روانکاری واژن عدم لذت جنسی

دوره نقاهت بعد از جوانسازی واژن با لیزر

به دنبال جوانسازی غیر تهاجمی واژن، معمولا دوره نقاهت کوتاهی وجود دارد. حساسیت یا ناراحتی خفیف به دنبال جوانسازی واژن طبیعی است، اما این علائم به سرعت فروکش می کنند. در حالی که اکثر بیماران تقریباً بلافاصله می توانند فعالیت عادی خود را از سر بگیرند، برای اطمینان از بهبودی مناسب باید از رابطه جنسی به مدت یک هفته اجتناب شود.

چه کسانی کاندیدای ایده آل برای جوانسازی واژن با لیزر هستند؟

جوانسازی واژن برای زنان سالم با انتظارات واقع بینانه طراحی شده است که به دنبال بهبود عملکرد واژن هستند یا تغییرات واژن را به دلیل زایمان یا روند پیری تجربه کرده اند. اگر به دنبال درمان خشکی واژن، مقاربت دردناک، بی اختیاری ادرار هستید یا به دنبال بهبود تنگی و زیبایی واژن هستید، لیزر ممکن است یک درمان ایده آل باشد.

جوانسازی واژن به روش جراحی

جراحی جوانسازی واژن دو جزء دارد، واژینوپلاستی و پرینئوپلاستی. واژینوپلاستی زمانی انجام می شود که کانال واژن بزرگ و کشیده شود، معمولاً پس از زایمان و با افزایش سن. بخشی از عضله با بخیه به هم نزدیک می شود تا کانال واژن سفت شود و بافت اضافی واژن نیز کاهش می یابد. پرینئوپلاستی نیز انجام می شود که در آن پرینه و دهانه واژن بازسازی می شود. این تغییرات باعث افزایش ظاهر آناتومی واژن و احساس یا اصطکاک در هنگام مقاربت می شود.

بیمارانی که به جوانسازی واژن فکر می کنند اغلب با شکایت از شلی واژن و کاهش حس با مقاربت و همچنین تغییر در ظاهر واژن مراجعه می کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، تشخیص افتادگی اندام لگن در معاینه غیر معمول نیست. اگر پرولاپس وجود نداشته باشد و درجه آن حداقل باشد، ممکن است جوانسازی لیزر نشان داده شود. هنگامی که افتادگی قابل توجهی وجود دارد، ترمیم جراحی درمان انتخابی برای بازگرداندن آناتومی لگن است.

چه زمانی برای جوانسازی واژن باید اقدام کرد؟

واژن در واقع یکی از حساس ترین نقاط بدن به حساب می‌ آید که خاصیت ارتجاعی دارد که در اثر عواملی مانند زایمان یا افزایش سن دچار تغییراتی خواهد شد. در واقع می توان گفت بیشترین تغییرات در واژن با افزایش سن رخ می‌ دهد زیرا هورمون‌ هایی که باعث افزایش قدرت بافت همبند و عضلات ناحیه تناسلی می‌ شود کاهش پیدا می‌ کند و خاصیت الاستیک واژن از دست می رود.
البته یکی دیگر از عواملی که با افزایش سن رخ می‌ دهد کاهش تولید پروتئین استروژن می باشد که این موضوع نیز باعث نازک شدن و تغییر شکل ناحیه تناسلی می گردد.
بنابراین بسیاری از خانم ها در این زمان نسبت به رابطه زناشویی سرد شده و تمایلی به انجام آن نخواهند داشت. و دچار مشکلاتی مانند بی اختیاری ادرار یا سوزش واژن می گردند، که برای درمان باید به پزشک متخصص مراجعه کنند تا بهترین روش جوانسازی واژن به آن ها پیشنهاد داده شود.

بهترین روش جوانسازی واژن چیست؟

جوانسازی واژن به دو روش جراحی و غیر جراحی صورت می گیرد که معمولاً پزشک با توجه به میزان افتادگی و مشکلات ناحیه تناسلی بهترین درمان را به شما پیشنهاد می دهد.
بهترین روش جراحی که برای جوانسازی ناحیه تناسلی انجام می شود لابیاپلاستی و واژینوپلاستی می باشد که در این روش پزشک با استفاده از تیغ جراحی پوست اضافه که بر روی کلیتور قرار دارد را جدا می کند و با سفت و محکم کردن دیواره واژن باعث جوانسازی واژن می گردد. به طور کلی این کار موجب تقویت نقطه‌ جی می‌ گردد.
در روش لابیاپلاستی نیز پزشک از تیغ جراحی برای کوتاه کردن لبه های واژن استفاده می نماید که نوعی جراحی زیبایی به حساب می‌ آید.
بسیاری از افراد به دلیل ترس از جراحی از انجام لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی خودداری می‌ کنند. این افراد می‌ توانند از روش هایی مانند لیزر درمانی یا rf استفاده نمایند. برای انجام این کار پزشک از اشعه های لیزری یا انرژی رادیویی جهت تحریک و جوانسازی واژن استفاده می‌ کند. این روش‌ ها علاوه بر این که باعث زیبایی جوانی ناحیه تناسلی می شود برای درمان مشکلاتی مانند بی‌ اختیاری ادرار و خشکی واژن بسیار مناسب است. در این روش بافت ناحیه واژن تحریک شده و شروع به تولید کلاژن و الاستین می کند که خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهند.
تزریق چربی و تزریق ژل نیز از بهترین روش های جوانسازی واژن به حساب می‌ آیند که طرفداران بسیاری پیدا کرده اند این روش ها باعث جوانسازی ناحیه تناسلی شده و به عبارتی نوعی پروتز واژن به حساب می‌ آیند.
کربوکسی تراپی نیز یکی دیگر از روش‌ هایی است که برای جوانسازی ناحیه تناسلی استفاده می‌ شود. در این روش از سرنگ های بسیار کوچکی برای تزریق co۲ به ناحیه تناسلی استفاده می گردد که این کار باعث افزایش خون رسانی به ناحیه تناسلی شده و در نتیجه موجب تغذیه بافت های ناحیه تناسلی می‌ گردد که در نهایت جوانسازی یا زیبایی واژن را به همراه دارد.

از جوانسازی واژن چه انتظاری می توان داشت؟

جوانسازی واژن با لیزر به صورت سرپایی انجام می شود. پس از جوانسازی واژن، اکثر بیماران می توانند بلافاصله به خانه بازگردند. برای شروع جوانسازی واژن، طول کانال واژن به دقت اندازه گیری می شود. این برای اطمینان از درد احتمالب یک بی حس کننده موضعی در نواحی درمان اعمال می شود. قبل از شروع عمل، مقدار کمی ژل روی پروب قرار داده می شود تا از راحتی بیمار اطمینان حاصل شود.

هنگامی که پروب لیزر وارد کانال واژن شد، به آرامی چرخانده می شود تا از توزیع یکنواخت انرژی فرکانس رادیویی به دیواره های واژن اطمینان حاصل شود. هنگامی که این انرژی فرکانس رادیویی به دیواره های واژن می رسد، باعث تراز مجدد کلاژن و انقباض واژن می شود. جراح زیبایی زنان تمام طول کانال واژن را به طور یکنواخت درمان می کنند تا بهترین نتایج ممکن را تضمین کنند. زمان کلی عمل برای جوانسازی واژن از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است و به برنامه درمانی دقیقی که توسط جراح زیبایی زنان تعیین می شود بستگی دارد.

کاندیدای مناسب جوانسازی واژن چه کسانی می باشند؟

 • خانم هایی که از نظر جسمی و روانی در سلامت کامل به سر می‌ برند.
 • خانم هایی که در هنگام انجام فعالیت های ورزشی یا در زمان رابطه جنسی احساس درد یا سوزش خواهند داشت.
 • خانم هایی که به دلیل افتادگی و شل شدگی ناحیه تناسلی اعتماد به نفس آن ها کاهش یافته و از برقراری رابطه جنسی اجتناب می کنند.
 • خانم هایی که نسبت به دستگاه تناسلی خود احساس خوبی ندارد.
 • خانم‌ هایی که بعد از انجام زایمان دچار مشکلاتی در رابطه جنسی شده‌ اند.

مزایای جوانسازی واژن چیست؟

 • کم شدن احساس سوزش و درد در ناحیه تناسلی
 • بهبود رابطه جنسی و ارگاسم بهتر
 • بالا رفتن میل جنسی در خانم ها
 • روشن شدن رنگ ناحیه تناسلی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • تحریک بیشتر در کلیتروس
 • زیبایی و جوانسازی واژن

سوالات متداول جوانسازی واژن

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =

تماس با پزشک