028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بارداری و زایمان / برای کاهش درد بعد از زایمان چه باید کرد؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

برای کاهش درد بعد از زایمان چه باید کرد؟

برای کاهش درد  بعد از زایمان چه باید کرد؟ چگونه می توان درد بعد از زایمان را کنترل کرد؟اگر از داروی ضد درد  در زمان  زایمان استفاده کرده باشید ،  بعد از زایمان  در دسترس  می باشید . داروی ضد درد  از مخدر های خیلی  قوی که باعث  خواب آلودگی  شما می شوند  تا مسکن  های بدون  نسخه  متغیر  می باشند .

اگر زایمان سزارین داشته باشید  ، دارو های  سنگین  ممکن است آن چیزی  باشند که نیاز دارید . گاهی اوقات،  برای اولین  بار یا بعد  از زایمان،  به شما  پمپ داروی  ضد درد داده می شود  که به شما  اجازه می دهد  که داروی خود را کنترل کنید . یا ممکن است  دارو های خاصی که به عنوان بخشی  از اپی  دورال  داده شود  تا به  شما در کنترل درد به مدت چند ساعت  بعد از زایمان  کمک کند .

کاهش درد بعد از زایمان
برای کاهش درد بعد از زایمان چه باید کرد؟

در حالت کلی زنانی که احساس  بهتری دارند ، زودتر  حرکت کرده  و ترمیم  آن ها سریع تر صورت می گیرد . بعد از زایمان طبیعی  نیز گزینه هایی برای  داروی ضد درد دارید . اینکه چه دارویی  انتخاب می کنید  بستگی به سطح  درد و احساس  شما دارد  که از روزی به روز دیگر متفاوت است .

خونریزی بعد از زایمان

هر فردی  پس از زایمان،  خونریزی می کند .  از واژن  خونریزی کرده  و اگر زایمان سزارین  بود  شبیه پریود  شدید می باشد . زمانی  که  خونریزی می کنید،  باید بالشتک های  جذب کننده بپوشید نه تامپون. این کار  از عفونت  پیش گیری کرده  و به واژن  اجازه می دهد  که ترمیم شود .  زمانی که  بعد از نشستن  یا خوابیدن  بلند می شوید  متوجه نشت خون می شوید .

ممکن است است متوجه  دفع لخته  های کوچک شوید .  این  مسئله کاملا طبیعی است .

خونریزی  شما به صورت  تدریجی کاهش می یابد  اگر حتی  به صورت فیزیکی  فعال باشید،  ممکن است  متوجه افزایش  مقدار خونریزی  شوید . رنگ ترشح  از قرمز  شدن تا قهوه ای  تا صورتی  روشن متغیر است . اگر موارد  زیر رخ داد ، با  متخصص زنان خود حتما  تماس بگیرید :

  • از یک بالشتک  یا بیشتر  در هر ساعت  استفاده کنید .
  • دچار تب بیشتر از 101  درجه فارنهایت  شدید .
  • لخته بزرگ دفع می کنید .
  • متوجه بوی بدی می شوید .
خونریزی در بارداری می تواند برای هر مادری نگران کننده باشد. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره با دکتر هدیه ثقفی جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. تلفن: 028.33230360 و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

بدنتان  را بعد از زایمان، بررسی کنید

بعد از  این که زایمان کردید، ممکن است  برای بررسی  بدنتان ، مضطرب  باشید .  ممکن است در ابتدا  احساس کنید  که شکمتان  در مقایسه  با قبل از  زایمان  کوچک و مسطح  باشد  و ممکن است  به نظر شش ماه حامله باشید  ولی شکمتان  سفت نباشد . شکم بزرگ و نرم شده  است، نباید نگران باشید .

بسیاری از زنان  کاهش وزن ندارند که این  به خاطر آن است  که مایعات  دریافت کرده اید .

خبر  خوب آن است  که از زمانی  که رحمتان شروع به چروکیده  شدن می کند،  بهتر به نظر  می رسد .  اکثر زنان با رسیدن  به ویزیت  شش هفته بعد  از زایمان  وزن خود را  از دست می دهند. شکمتان  شروع  به سفت شدن می کند .

با ورزش،  لباس مناسب و تغذیه خوب، به  فرم خود  بر می گردید . فقط به یاد داشته باشید که  زمانی که باید  نگران هیکل  خود باشید،  لحظه ها یا  روزهای  بعد از زایمان نیست.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

تماس با پزشک