028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / دوران حاملگی / ورزش در دوران بارداری
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

ورزش در دوران بارداری

دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان و زایمان قزوین با اشاره به اهمیت مراقبت های دوران بارداری توصیه نمود تا از ورزش کردن در دوران بارداری غافل نشوید.

حفظ تناسب اندام در این دوران از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا کاهش وزن بعد از این دوران بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.

از طرفی تحرک داشتن در این دوران باعث می شود تا زایمان راحت تری داشته باشید و در زمان زایمان انقباضات سبک تری برای زایمان داشته باشید.

از این رو توصیه می شود تا به صورت روزانه و مرتب تمریناتی را برای سلامت خود و حفظ تناسب اندامتان داشته باشید.

ورزش در دوران بارداری

آب درمانی کنید

راه رفتن در آب و انجام تحرکات سبک در آن باعث تقویت ماهیچه ها و مفاصل شما می شود با استفاده از این روش می توانید عضلات بدن را برای یک زایمان طبیعی و بدون درد آماده سازید . البته شیرجه زدن در آب و یا فرورفتن در عمق های زیاد اصلا توصیه نمی شود.

یوگا را امتحان کنید

یو گا دارای حرکات کششی است که باعث می شود آمادگی بیشتری در طول دوران بارداری داشته باشید، از طرفی تنش ها و حساسیت های این دوره را کاهش می دهد ، انعطاف پذیری شمارا افزایش می دهد و مانع گرفتگی عضلات در طول دوره بارداری می شود.

به صورت مرتب پیاده روی کنید

پیاده روی یک ورزش راحت و کم هزینه است ، با استفاده از کفش های مناسب به پیاده روی بپردازید ، این ورزش می تواند تاثیرات به سزایی برای شما داشته باشد و حتی زایمان شمارا راحت تر بنماید .

دقت داشته باشید که استحمام بعد از حرکات ورزشی برای شما بسیار مفید است ، همچنین ورزش باعث می شود تا خواب راحت تری داشته باشید و از احساس سنگینی این دوران می کاهد . مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان می تواند موثر باشد یک پزشک دل سوز و با تجربه در تمامی دوره ی بارداری همراه شما خواهد بود .

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

تماس با پزشک