028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری های زنان / اقدامات و مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی به واژن
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

اقدامات و مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی به واژن

روند نقاهت و بهبودی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما بیشتر زنان می توانند در عرض 1 تا 2 هفته به زندگی عادی خود بازگردند. با این حال، باید حداقل تا 6 هفته پس از عمل از رابطه جنسی خودداری کنید.

نکاتی که در این مقاله گفته می شود، به شما کمک می کند پس از تزریق چربی به واژن سریع تر بهبود پیدا کنید.

استراحت کافی

دلیل اینکه از اکثر افراد خواسته می شود دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرند این است که بعد از جراحی به استراحت نیاز دارند. این مهم ترین چیزی است که به شخص کمک می کند بهبود پیدا کند. 8 ساعت در روز بخوابید و تا جایی که می توانید در طول روز استراحت کنید. در صورت امکان، از یک نفر بخواهید که در دو هفته اول در خانه به شما کمک کند، تا دیگر نگران کارهای خانه نباشید.

اجتناب از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی

الکل و سیگار می توانند روند بهبودی را کند کنند، همچنین می توانند باعث کبودی شوند. به مدت چهار تا شش هفته قبل و بعد از عمل از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی دوری کنید.

تغذیه سالم

مهمترین چیز بعدی بعد از استراحت کافی این است که چه چیزی را وارد بدن خود می کنید. مهم است که سالم غذا بخورید، از مصرف غذاهای ناسالم و مضر اجتناب کنید و مقدار زیادی آب بنوشید. غذاهای غنی از فیبر را بیشتر از قبل مصرف کنید. مقدار زیادی میوه، سبزیجات و پروتئین های سالم بخورید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.

از یبوست اجتناب کنید

وقتی بعد از تزریق چربی به واژن به شما بخیه می زنند، مطمئناً یبوست بدترین دشمن شماست. غذاهای غنی از فیبر زیاد بخورید، مقدار زیادی آب بنوشید و در صورت نیاز از ملین ها استفاده کنید (پس از مشورت با جراح). این به شما کمک می کند تا از هرگونه درد و فشار بعد از جراحی جلوگیری کنید.

مراقب هرگونه عفونت باشید

رطوبت می تواند باعث ایجاد باکتری شود که می تواند منجر به عفونت واژن شود. زخم های خود را همیشه تمیز و خشک نگه دارید. این شامل تعویض پانسمان در صورت نیاز، جستجوی علائم عفونت، خون و چرک است. همچنین می توانید از یک پد جاذب برای تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی استفاده کنید.

نشستن در حمام ممنوع

شما باید از نشستن در حمام صرف نظر کنید زیرا می تواند احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد. در چهار هفته اول پس از جراحی سرپایی دوش بگیرید.

لباس مناسب مهم است

حتی قبل از اینکه برای جراحی تزریق چربی به واژن وارد بیمارستان شوید. چند شلوار راحت، گشاد و راحت بخرید که بتوانید در مرحله بهبودی بپوشید. پارچه ای را انتخاب کنید به پوست شما نچسبند. برای مدتی طولانی نمی ‌توانید لباس ‌های تنگ بپوشید.

انجام پیاده روی سبک

پس از یک هفته، راه رفتن سبک در خانه برای کاهش احتمال لخته شدن خون بسیار مهم است. اگر احساس درد و ناراحتی کردید، استراحت کنید و بعداً مجددا پیاده روی سبک را انجام دهید.

داروهای خود را به موقع مصرف کنید و از انجام ویزیت های بعدی سهل انگاری نکنید

هرگز ویزیت بعدی را پشت گوش نیندازید. آنها به اندازه خود جراحی مهم هستند. در طول این ویزیت ها، جراح شما اطمینان حاصل می کند که شما به درستی بهبود یافته اید و هیچ عارضه ای وجود ندارد. همچنین تمام داروهای مسکن و آنتی بیوتیک های خود را به موقع مصرف کنید.


سوالات متداول تزریق چربی به واژن

منابع:

https://drrebeccawyten.com.au/blogs/recovery-after-labiaplasty-timeline-tips-and-healing-after-labia-surgery/

https://drcarmen.com.au/blogs/recovery-after-labiaplasty-surgery-timeline-tips-and-healing-after-labia-surgery/

https://harleyclinic.com/blog/6-fat-transfer-recovery-tips-for-great-results/

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =

تماس با پزشک