028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری های زنان / علائم مشترک بین یائسگی و دیگر بیماری ها
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

علائم مشترک بین یائسگی و دیگر بیماری ها

علائم مشترک بین یائسگی و دیگر بیماری ها

با پا گذاشتن به دوره میانسالی زنان کم کم با علائمی مانند گرگرفتگی، تعریق شبانه، نوسانات خلقی و سایر مشکلات آزاردهنده در یائسگی مواجه می شوند. اما این نشانه ها ممکن است در دیگر بیماری ها نیز وجود داشته باشد به همین دلیل  باید بتوانید متوجه تفاوت آنها بشوید و یا اینکه با مراجعه به متخصص زنان  و زایمان و انجام آزمایش های گوناگون تشخیص علت این نشانه ها به درستی برای شما انجام بگیرد .

برخی از نشانه های مشترک بیماری ها را در اینجا برای شما ذکر می کنیم:

تغییر الگوی خونریزی:یکی از نشانه های یائسگی این است که دوره های خونریزی قاعدگی شروع به تغییر می کند. ممکن است پریود شما زود به زود اتفاق بیفتد و یا دیر تر از قبل، سنگین تر و یا سبک تر باشد. اما اگر شما به شکل غیر منتظره ای دوره ی سنگین قاعدگی داشتید باید با پزشک خود صحبت کنید زیرا می تواند از مشکلاتی همچون   فیبروئید رحم ، پولیپ و حتی سرطان گردن رحم سرچشمه بگیرد.

یائسگی

گرگرفتگی و تعریق های شبانه:کاهش استروژن در بدن باعث شده است که چیزی حدود 80درصد از زنان قبل از یائسگی، گرگرفتگی و تعریق شبانه را تجربه کنند و برخی از آنها این افزایش درجه حرارت بدن را تا هفت سال تحمل می کنند اما باید بدانید که گرگرفتگی و افزایش تعریق ممکن است نشانه ی پرکاری تیروئید نیز باشد.

ریزش مو:این مشکل نیز به دلیل کم بودن هورمون استروژن بوده و موها کم کم نازک می شوند و یا اینکه ریزش مو رخ می دهداما ریزش موهای غیر طبیعی می تواند نشانه برای مشکلات تیروئید نیز باشد

افزایش ضربان قلب:کاهش و افزایش متناوب سطح استروژن در تپش قلب موثر است تپش قلب نامنظم یا آریتمی با افزایش سن طبیعی است اما بهتر است که به متخصص مربوطه نیز مراجعه کنید .

با تشک مدیریت سایت دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان در قزوین

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =

تماس با پزشک