028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
پرسش و پاسخ یائسگی

- خانمی هستم که دچار یائسگی شده ام و به هنگام شب نمی توانم درست بخوابم می خواستم بدانم که یائسگی در بدخوابی من تاثیر گذار است ؟

بعضی از خانم ها به علت یائسگی دچار بدخوابی هایی می شوند .علت آن تا حدی گر گرفتگی و عرق کردن های شبانه است که باعث از خواب پریدن های متوالی می شود اما تغییرات هورمونی هنگام یائسگی درآن بخش از مغز که کارش تنظیم خواب است نیز تغییراتی ایجاد می کند که باعث دشواری های خواب می شود .دشواری های خواب هر علتی که داشته باشد موجب خستگی و تحریک پذیری خواهد شد می توانید کیفیت خواب خود را از راه های مختلف بهبود دهید.

- سلام من مدتی است که یائسته شدم و ریزش موی شدید دارم می خواستم بدانم یائسگی تاثیری در ریزش موهای من دارد و این که چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

در زمان یائسگی بعضی زنان مشاهده می شود که دچار ریزش موی شدید شده اند در بعضی موارد این مساله علت ارثی دارد اگر ریزش مو از طرف فرق شروع شده است یک راه کنترل آن تغییر فرق مو است.بعضی مواد شیمیایی موجود در سفید کننده ها ، رنگ موها و موی افشان ها ممکن است به مو آسیب برسانند اگر به نواحی طاسی ، مو خوره یا اثرات ناخوشایند دیگری برخوردید رنگ مو یا اسپری های موی خود را تغییر دهید یا از آنها استفاده نکنید.

- خانم هستم 40 ساله از الان نگران این هستم که اگر دچار یائسگی شوم ارتباط جنسیم با همسرم قطع می شود؟ ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید

نیاز به رابطه جنسی با همسر در سن یائسگی اتمام نمی یابد .احساس صمیمیت و نزدیکی با همسر احساس خیلی مهم و خاصی است .سعی کنید این رابطه ی ارزشمند برقرار بماند .احساس رمانتیک خود را زنده نگهدارید بچه ها به دنبال کار و زندگی خودشان رفته اند زیاد نگران بچه ها نباشید در سن یائسگی دیگر از حامله شدن هم ترس نگرانی نخواهید داشت .برای بعضی از افراد پا به سن گذاشتن به معنی دوری از پاسخ های جنسی است با همسر خود درباره ی تغییرات بدنی تان صحبت کنید .بکوشید تغییرات بدنی خود را درک کنید و بدانید که اکنون زمان طولانی تری برای تحریک بدنی لازم است .از حضور فیزیکی یکدیگر لذت ببرید و از توان لذت دادن و لذت بردن مشروع از یکدیگر استفاده کنید.

- آیا درست است که می گویند سیگار کشیدن باعث می شود فرد زودتر یائسه شود ؟

کسانی که سیگار می کشند بیشتر در خطر بیماری های قلبی هستند و زنان سیگاری حتی چند سال زودتر از غیر سیگاری ها یائسه می شوند.روشن است که نخست باید دود کشیدن را ترک کنید.
سوالات متداول زنان و زایمان

- آیا امکان کاشت ناخن و مانیکور کردن در دوران بارداری وجود دارد ؟

این کار برای بانوان باردار مناسب نیست ، البته می توان در ماه های ابتدایی این اقدام را به طور موقت انجام داد .

- آیا می توان در دوران بارداری از ویتامین C استفاده کرد و مصرف این ویتامین برای زنان باردار مخاطره ساز نیست ؟

به بانوان باردار توصیه می شود که در زمان حاملگی از دوزهای بالای این ویتامین استفاده نکنند زیرا خطر افزایش زایمان زود رس را فراهم می کند ، به بانوان باردار توصیه می شود که از انواع میوه ها و سبزیجات در این دوران استفاده کنند.

- چه مدت پس از برداشتن IUD می توان باردار شد؟

در مواردی که IUD به مدت طولانی در رحم باقی بماند ، در بقیه موارد بلافاصله پس از برداشته شدن IUD حاملگی باید اتفاق بیفتد بنابراین در صورتیکه بارداری صورت نگرفت باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید.

- آیا استفاده از موبایل باعث سقط جنین می شود ؟

خیر این یک باور غلط در زنان باردار است ، ممکن است اشعه ها برای جنین ضرر داشته باشند اما باعث سقط نمی شوند.

- با وجود سالم بودن پرده بکارت امکان بارداری وجود دارد ؟

باکره بودن مانعی بر اینکه شخص باردار نشود نمی باشد بنابراین در صورت برقرار رابطه زناشویی بدون اینکه پیشگیری کنید وجود دارد .

- آیا در زمان پریود احتمال بارداری وجود دارد ؟

بله ،این امکان وجود دارد و ممکن است بارداری صورت بگیرد. در واقع پریود به معنای عدم باروی نیست
Call Now Buttonتماس با پزشک