028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / جراحی زیبایی واژن / رفع تیرگی ناحیه تناسلی و کشاله ران
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

رفع تیرگی ناحیه تناسلی و کشاله ران

رفع تیرگی ناحیه تناسلی و کشاله ران در میان بانوان یک موضوع مهم و پرطرفدار است. زیرا تغییر رنگ در این نواحی یک اتفاق بسیار رایج است که چندان خوشایند نیست. تیرگی ناحیه تناسلی و کشاله ران یکی از مشکلات شایعی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود و می‌تواند باعث ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس شود. در این مقاله، به بررسی علل تیرگی ناحیه تناسلی و کشاله ران و روش‌های مختلف برای رفع آن می‌پردازیم.

سفید-کردن-کشاله-ران
سفید-کردن-کشاله-ران

برخی از نقاط بدن همچون واژن، کشاله ران، زیر بغل و خط باسن در برخی از بانوان مستعد بدرنگی و تیرگی هستند. این بدرنگی ها ممکن است با اصطکاک لباس، کاهش وزن و برخی تغییرات هورمونی وخیم تر شده و از کیفیت و زیبایی پوست بکاهند.

تابستان فصل رفتن به سواحل و استخر های رو باز است. اما پوشیدن مایو و لباس باز با وجود تیرگی ران ها و زیر بغل کمی ممکن است برای شما آزار دهنده باشد.

امروزه در تمامی شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها، تبلیغاتی مبنی بر رفع سریع تیرگی واژن و کشاله ران را شاهد هستیم. ولی آیا تمامی این روش ها مطمئن و کارساز می باشند؟

پوست ناحیه تناسلی و ران ها نسبت به سایر نقاط بدن از حساسیت بیش تری برخوردار می باشند. لذا می بایست در زمان انتخاب کرم و یا روش مناسب سفید کردن، بیش از سایر نقاط بدن حساسیت به خرج دهید.

به همین منظور، امروزه روش های علمی و سنجیده شده ای برای سفید کردن این نقاط حساس به وجود آمده است. یکی از بهترین روش ها برای روشن کردن کشاله ران و واژن استفاده از دستگاه لیزر می باشد.

علت تیرگی کشاله ران

تیرگی کشاله ران، واژن، زیر بغل ممکن است به چندین علت رخ دهد. دیابت یکی از دلایلی است که موجب تیرگی و بدرنگی پوست این نواحی می گردد. استفاده از انسولینی که برای بیماران دیابتی تجویز می شود، سبب افزایش تولید سلول های پوستی شده و در نهایت موجب بدرنگی پیگمنت های پوست می شود.

علاوه بر آن از بین بردن موهای این نواحی به شیوه نادرست همانند شیو کردن می تواند موهای کشاله ران را تیره تر و زمخت تر کرده و به بدرنگی پوست میافزاید.

اصطکاک لباس های تنگ با پوست بدن نیز از دیگر عوامل بدرنگی پوست می باشد. هورمون هایی که در زمان بارداری در بدن بانوان ترشح می شود، می تواند عامل دیگری برای کاهش کیفیت پوست و تیرگی کشاله ران باشد.

رفع تیرگی کشاله ران

درمان های خانگی همچون روغن نارگیل، حنا، جوش شیرین، لیمو ترش و ویتامین ای از گذشته تا به امروز برای رفع تیرگی واژن و کساله ران پیشنهاد شده اند. اما این مواد نه تنها برای روشن کردن واژن و سایر نقاط بدن مفید نمی باشند، بلکه موجب از بین رفتن لطافت و سوزش آن نیز می شوند.

در صورتیکه تیرگی کشاله ران به دلیل یک مشکل پزشکی به وجود آمده باشد، در وهله اول می بایست مشکل به وجود آمده درمان گشته و سپس با راهی مطمئن و زود بازده تیرگی و بدرنگی این ناحیه برطرف گردد. روشن کردن و رفع تیرگی واژن با لیزر می تواند بهترین راه برای رفع تیرگی این نواحی باشد. این دستگاه با تاباندن اشعه لیزر، پیگمنت های تیره پوست را مورد هدف قرار داده و آنها را از بین می برد. برای بهتر شدن و ماندگاری نتیجه جراح زیبایی زنان به شما کرم مخصوصی را پیشنهاد می دهد.

نتیجه گیری

دستگاه لیزری که به منظور سفید کردن واژن استفاده می شود، می تواند به راحتی تیرگی کشاله ران را نیز مرتفع نماید. شما می توانید با مراجعه به جراح زیبایی زنان خوب، به راحتی از شر بدرنگی های پوست در اطراف واژن و زیر بغل خلاص شوید.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

تماس با پزشک