028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بارداری و زایمان / تشخیص زمان زایمان و پایان بارداری
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تشخیص زمان زایمان و پایان بارداری

یکی از دغدغه های مشترک زنان باردار، زمان وضع حمل و زایمان است. طبیعتا دانستن زمان حدودی زایمان و کسب آمادگی های لازم، برای زنان باردار آرامش بیشتری ایجاد می کند. در این مقاله به بررسی علائم هشدار نزدیک شدن به زایمان می پردازیم. در ادامه صحبت های دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان و زایمان درباره ی درد های زایمان و درد های خطرناک را ملاحظه می کنید.

پیش بینی زمان دقیق زایمان

معمولاً پیش بینی زمان دقیق زایمان توسط متخصص زنان و زایمان به خانم باردار گفته می شود اما تنها 5 درصد امکان دارد سر تاریخ مقرر زایمان انجام دهند به طور کلی یک بارداری مناسب باید به طور میانگین 40 هفته از آخرین زمان دوره قاعدگی گذشته باشد و بیشتر نوزادان بین هفته ی 37 تا 42 به دنیا می آیند.

زمان زایمان طبیعی چند هفته است ؟

در صورتی زایمان طبیعی انجام می شود که جنین به طور کامل رشد خود را کرده باشد و محل قرار گیری آن به گونه ای باشد که به راحتی بتوان زایمان طبیعی را انجام داد. هنگامی یک مادربرای زایمان طبیعی آماده است، که جنین با  هورمون های رها شده تکمیل رشد وآمادگی خود را برای تولد ابراز می کند. در واقع با استفاده از این موج هورمون ها جنین خود را برای تنفس و هضم غذا در محیط بیرون از رحم آماده کرده است و در این مواقع است که رحم مادر نسبت به این علامت ها واکنش نشان می دهد و شروع به باز شدن می کند، در این جاست که می گوییم مرحله زایمان صورت گرفته است. زمان مناسب زایمان بین 37 تا 42 هفته است اما به طور معمول زایمان ها 40 هفته تخمین زده می شود. طبق اطلاعات گرفته شده  ثابت شده، نوزادانی که زودتر از هفته ی 39 به دنیا آمده اند احتمال خطر بیشتری نسبت به کودکانی  که بعد از هفته ی 39 به دنیا آمده اند دارند به همین دلیل زایمان نباید زودتر صورت بگیرد مگر اینکه شرایط جوری باشد که برای سلامت جنین و مادر پزشک  مجبور باشد زودتر نوزاد را به دنیا آورد.

به طور کلی بعد از مرحله زایمان ختم حاملگی صورت می گیرد و برای نتیجه خوب  و رضایت مندی بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا بتوانید اطلاعات کامل از نحوه ی زایمان را بدست آورید.

دکتر هدیه ثقفی

دکتر هدیه ثقفی
متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین
انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و …
02833230360

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =

تماس با پزشک