028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / زایمان طبیعی / زایمان طبیعی بدون درد
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

زایمان طبیعی بدون درد

یکی از وحشت های زنان باردار درد زایمان طبیعی و عوارض و عواقب زایمان سزارین است و ذوگانگی در تصمیم گیری بین این دو از چالش های زنان باردار است که با مشورت با پزشک می توانند در نهایت بهترین تصمیم را بگیرند. اما کنار آمدن با درد زایمان نگرانی غیر قابل اجتنابی است که امروزه بهترین متخصص زنان و زایمان از  روش هایی برای حل این مشکل استفاده می کنند. زایمان بدون درد در شهرهایی مانند تهران، قزوین و دیگر شهر های بزرگ و مجهز آغاز شده است و امکان زایمان طبیعی بدون درد های طاقت فرسا را فراهم کرده است. در ادامه فیلم زایمان طبیعی را ملاحظه می فرمایید.

زایمان طبیعی بدون درد امکان پذیر است؟

زایمان طبیعی بدون درد یکی از مواردی است که امروزه متخصص زنان می تواند از طریق بی حسی به نام اپیدورال که با  استفاده از داروی ضد درد از طریق لوله ی نازک به نخاع مادر فرستاده می شود .این بی حسی با بی حس کردن قسمت تحتانی بدن باعث می شود مادر بدون نیاز به بیهوشی هیچگونه دردی را احساس نکند.

روش انجام استفاده از بی حسی در زایمان طبیعی

 روش انجام استفاده از داروی بی حسی به این صورت است که در گام نخست لازم است پشت مادر توسط متخصص بیهوشی به طور کامل ضد عفونی شود ،سپس با استفاده از سوزن توخالی وارد استخوان های ستون فقرات مادر می کنند به این طریق با استفاده از داروی ضد درد و از طریق لوله ی نازک به نخاع مادر فرستاده می شود این روش باعث می شود که مادر استرس زایمان طبیعی را نداشته باشد

 برای انجام این کار نیاز است که به یک متخصص زنان خوب مراجعه کنیم تا مادر بدون هیچ گونه درد و استرسی بتواند زایمان موفقی از رحم خود داشته باشد.

 زمان استفاده از اپیدورال در زایمان طبیعی چه موقع است؟

هر مادری می تواند در هر زمان درخواست استفاده از بی حسی اپیدورال را بدهد اما معمولاً مادران هنگامی درخواست اپیدورال را می دهند که دچار درد زایمان شوند و دهانه رحم به مقدار لازم باز شده باشد.

مزایای اپیدورال

  • درد زایمان را کاهش می دهد.
  • مادر بدنش بی حس است و می تواند زایمان خود را به طور کامل متوجه شود.
  • کسانی که دارای فشار خون هستند در انجام زایمان طبیعی به مشکل برمی خورند می توانند با استفاده از اپیدورال زایمان راحت و بدون خطری داشته باشند.
  • باعث می شود بسیاری از مادرانی که به دلیل درد به زایمان سزارین روی می آورد برای سلامتی بهتر مادر و نوزاد به زایمان طبیعی انجام دهند .

 عوارض اپیدورال

  • امکان دارد دارو بی حسی در برخی مواقع  اثر نکند و متخصص بیهوشی مجبور شود دوز دارو را بالا ببرد .
  • امکان خارش خفیف وجود دارد.
  • امکان بروز تب
  • احساس ضعف و خستگی
  • بعد از بی حسی اپیدورال نیاز است فشار خون مادر مرتب چک شود تا فشار خون پایین نیاید.
  • در صورت آسیب سوزن اپیدورال به کیسه ستون فقرات امکان نشت مایع آن وجود دارد ،در این هنگام مادر به سردرد دچار می شود.

هزینه زایمان طبیعی بدون درد چقدر است؟

برای انجام زایمان طبیعی بدون درد از تکنیک های مختلفی استفاده می شود که رایج ترین آن ها دو روش اسپینال و اپیدورال است که در مواردی نیز ترکیبی از هر دو استفاده می شود. انتخاب روش انجام زایمان طبیعی بدون درد با مشورت پزشک متخصص زنان و زایمان و در نظر گرفتن شرایط مادر انجام می شود. هزینه زایمان طبیعی بدون درد در قزوین، مقداری بیشتر از هزینه زایمان طبیعی است. برخی از موسسات بیمه پرداخت هزینه این نوع از زایمان را تقبل می کنند. بخشی از این هزینه صرف تهیه آمپول مخصوص بی حسی می شود. برای تخمین هزینه زایمان طبیعی بدون درد، می توانید پس از انتخاب پزشک و بیمارستان مورد نظر اقدام نمایید.

خلاصه مطلب

تصور اجبار بر تحمل درد های شدید برای تولد نوزاد خود امروزه منسوخ شده است و با استفاده از تجهیزات و تبحر بهترین متخصصین زنان و زایمان امکان زایمان طبیعی بدون آسیب و آزار های جدی امکان پذیر شده است. زایمان طبیعی در آب، زایمان بدون درد و… از روش هایی است که می توان به این منظور استفاده کرد. در شهر قزوین دکتر هدیه ثقفی – جراح و متخصص زنان، زایمان و زیبایی زایمان طبیعی را بدون درد و اضطراب برای مادران فراهم می کنند. آگاهی و اطلاعات مادران درتجربه زایمان آن ها و حفظ آرامش و کاهش اضطراب تناثیر بسزایی دارد. در صورتی که سوالی در این باره دارید می توانید در بخش دیدگاه ثبت نموده تا در اولین فرصت پاسخ آن را دریافت نمایید.

دکتر هدیه ثقفی

دکتر هدیه ثقفی
متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین
انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و …
02833230360

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

Call Now Buttonتماس با پزشک