028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بارداری و زایمان / زایمان سزارین بهتر است یا طبیعی؟
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

زایمان سزارین بهتر است یا طبیعی؟

خیلی از بانوان باردار که به دکتر هدیه ثقفی مراجعه می کنند، در رابطه با روش  زایمان  خود از ایشان سوال می پرسند، اما به راستی زایمان سزارین بهتر است یا طبیعی ؟

باید  گفت انتخاب این روش بر مبنا شرایط هر فرد است و بهترین روش برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. زایمان سزارین و طبیعی هر کدام مزیت هایی دارند که بسته به شرایط فرد تعیین می گردد. در ادامه این مطلب به بررسی فواید هر کدام از روش های زایمان و راه های برخورد با زایمان زودرس می پردازیم.

زایمان سزارین بهتر است یا طبیعی
زایمان سزارین بهتر است یا طبیعی

زایمان زودرس

زایمان زود رس، حالتی  است که در آن فکر  می کنید  که زایمان  در حال انجام  است. انقباضات  واقعی  دارید و درست زمانی  که می خواهید به  بیمارستان برای زایمان بروید، متوقف می شود. گاهی اوقات این مسئله چند هفته طول می کشد.

این مسئله باعث تخلیه عاطفی و ذهنی شده و قدرت انقباضات به حدی است که شما را به بررسی وا می دارد. انقباضات سبب کمتر خوابیدن مادر شده. ببینید که آیا انقباضات از یک الگو پیروی می کنند یا خیر. بعضی از زنان با دقت کردن، متوجه می شوند. در زمان ثابتی از روز  انقباض داشته و تمامی وقایع مشابه می باشد. به عنوان مثال مادری که در شب وقتی همه چیز آرام است انقباض دارد ولی در زمان شروع روز، این انقباضات متوقف می شود.

زایمان زودرس برای مادر  یا فرزند خطرناک  نبوده  ولی می تواند  باعث  خستگی  ذهنی و جسمی شود. هر چه که می توانید انجام دهید تا از خود  مراقبت کنید. هر موقع  که می توانید چرت بزنید. با متخصص زنان مشورت کنید تا آنچه را که می توانید برای کاهش ناراحتی انقباض ها انجام دهید.

زایمان سزارین

در حقیقت  زایمان سزارین تنها باید در شرایط اضطراری و در مواردی که متخصص زنان اینگونه تشخیص دهد که زایمان طبیعی ممکن است جان مادر یا جنین را به خطر  بی اندازد، باید انتخاب شود.

پس بهتر است در مرحله اول انتخاب شما برای زایمان، زایمان به روش طبیعی باشد.

فواید زایمان طبیعی

همانطور که قبلا هم گفته شد، زایمان  طبیعی برای مادر و  جنین فواید بسیاری دارد و تقریبا می توان گفت با این روش زایمان، عوارضی  شامل  آن ها نمی شود. برخی از بانوان تنها به دلیل ترس از زایمان طبیعی، این روش را انتخاب نمی کنند، امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در این زمینه شده است و تزریق داروی بی حسی و کلاس های آموزش قبل از زایمان تا حد قابل  توجهی این ترس از بین  رفته است.

خلاصه مطلب

درآخر می توان گفت، بهتر است انتخاب روش زایمان با توجه به شرایط شما انجام شود. شرایط در برخی از بانوان به گونه ای است که زایمان سزارین برای آن ها بهترین انتخاب است، دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان در قزوین با توجه به شرایط مادر و جنین بهترین روش زایمان را پیشنهاد می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =

تماس با پزشک