028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

درمان چروک واژن

مشکلاتی که بر اثر زایمان برای ناحیه تناسلی ایجاد می شوند، همیشه قابل برگشت نیستند و امکان دارد مواردی همچون شل شدگی، بزرگی و تیرگی در این ناحیه ایجاد کنند.

افزایش سن، بارداری، استفاده از اپیلاسیون و مومک و تغییرات وزن از مهمترین علل افتادگی پوست ناحیه تناسلی می باشند. به لب های خارجی و بزرگ واژن لابیای ماژور گفته می شود که بارزترین قسمت ناحیه تناسلی زنان می باشد. با ایجاد مشکلات ذکر شده، کیفیت رابطه جنسی پایین آمده و اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

راه های مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارد که یکی از رایج ترین آن ها تزریق ژل به واژن می باشد. قبل از اقدام به هر روش درمانی ابتدا باید معاینات لازم صورت گیرد و در صورت وجود عفونت باید این عفونت برطرف گردد. تزریق چربی و همچنین استفاده از لیزر روش های دیگر درمانی می باشد .

تزریق ژل در لابیا ماژور

فهرست محتوا

تزریق ژل در لابیا ماژور علاوه براین که می تواند چروک ها و گودی های این قسمت را از بین ببرد بلکه می تواند عدم تقارن در لابیوماژورها را هم از بین ببرد و کاملاً آن ها را متقارن کند و درجاتی از روشن سازی را نیز ایجاد می کند. علاوه بر آن به این دلیل که ژل کلاژن سازی را فعال می کند می تواند سبب جوان سازی لابیا ماژورگردد.

چه نوع ژلی به واژن تزریق می شود؟

اما موضوع مهم آن است که ژلی که در این قسمت استفاده می شود ساخت چه کشوری بوده و از چه منبعی تهیه شده اند و تخصصی این قسمت باشند. چون اگر از ژل های ارزان موجود در بازار و ژل هایی که در صورت استفاده می شود در این قسمت استفاده شود ممکن است گلوله گلوله شود یا ایجاد عفونت کند.

همچنین می تواند ایجاد عدم تقارن کند و یا حتی ایجاد ترشح کند. بنابراین بسیار مهم است که چه نوع ژلی استفاده می شود و حتما باید ژل مخصوص این قسمت باشد اما هزینه های آن بالاتر است که با توجه به موارد ذکر شده ارزشش را دارد.همچنین کسی که ژل را تزریق می کند باید تخصص در عمل های جراحی زیبایی ناحیه تناسلی را داشته باشد.

هزینه تزریق ژل به واژن

هزینه ها بستگی به ناحیه تناسلی و دوز تزریقی دارد. اگر این کار در مطب پزشک انجام شود فقط دستمزد پزشک را شامل می شود و با بی حسی موضعی و بدون درد انجام می شود. اما اگر در بیمارستان انجام شود هزینه بیمارستان را هم شامل می شود.

مدت زمان ماندگاری ژل

ماندگاری ژل حدود 18 ماه می باشد و در صورت کیفیت خوب ژل حداقل دو سال تضمین می شود.

تزریق چربی به واژن

در این روش در افرادی که دچار از دست رفتن چربی در ناحیه لب های خارجی شده اند چربی تزریق می شود. که این چربی از طریق لیپوساکشن از سایر نواحی بدن که چربی اضافی دارند برداشته می شوند که البته ممکن است با درد همراه باشد. این روش نیز روشی طبیعی و ایمن است. لابیاپلاستی نیز که درآن متناسب سازی لابیاها صورت می گیرد، یکی دیگر از تکنیک های جوانسازی واژن است.

دکتر هدیه ثقفی

دکتر هدیه ثقفی
متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین
انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و …
02833230360

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =

تماس با پزشک