028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری های زنان / درمان اختلال جنسی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

درمان اختلال جنسی

از کجا بفهمیم اختلال جنسی داریم ؟

اصل درمانی عمده در درمان اختلالات انزال و اوج لذت جنسی خودداری از افزایش فشار بر روی عملکرد است . چنان چه متخصص زنان بر روی انزال و اوج لذت جنسی تاکید نماید و مهارت هایی را برای بهبود این اختلالات آموزش دهد ممکن است درمان با شکست روبه رو شود ، زیرا موجب تشدید اضطراب عملکردی می شود . موثر ترین روش، تاکید بر لذت کلی و رضایت مندی از رابطه ی جنسی به حساب آورد . باید علاوه بر لذت شهوانی بر ارزش و لذت معنای روانی آن نیز تاکید نمود . به یاد داشته باشید هدف، افزایش لذت جنسی است و درمانگر باید درباره ی لذت سوال کند، مراجعان به خودی خود درباره ی رسیدن به اوج لذت جنسی صحبت خواهند کرد .

از کجا بفهمیم اختلال جنسی داریم ؟

از کجا بفهمیم اختلال جنسی داریم ؟

مشاوره برای درمان اختلالات جنسی

دکتر هدیه ثقفی قبل از ارائه هر گونه تجویز، ابتدا مشاوره لازم را انجام می دهند .
یکی از مفاهیمی که به مراجعان گفته می شود آن است که انزال و اوج لذت جنسی تنها بخشی از لذت کلی و احتمالی در یک رابطه جنسی است . معیار های تعریف شده درباره ی رابطه جنسی موفقیت آمیز، نباید تنها به انزال یا اوج لذت جنسی ختم شود.
در بیشتر بیماران یک مفهوم مرتبط دیگر آن است که اوج لذت جنسی نباید در یک فاصله زمانی مشخص در آن ها و همسرانشان به طور همزمان اتفاق بی افتد تا رابطه جنسی لذت بخش باشد . تاکید می شود که اوج لذت جنسی ممکن است قبل یا بعد از اوج لذت همسرشان اتفاق بی افتد یا این که ممکن است در مواقعی اوج لذت جنسی هرگز اتفاق نیفتد ، اما این روابط جنسی هم می توانند لذت بخش و ارضا کننده باشند .

عوامل موثر بر انزال کداند؟

سن، دفعات رابطه جنسی و میزان بر انگیختگی جنسی
در کل هر چه مردی جوان تر باشد با سرعت بیشتری به انزال می رسد . این الگو احتمالا باید با چند عامل همچون سلامت جنسی، تازگی رابطه جنسی، نداشتن همسر، احتمال داشتن رابطه ی جنسی کمترو… ارتباط داشته باشد . ارتباط بین این که مردی چند بار رابطه ی جنسی دارد و کنترل او بر انزال ، جای بحث دارد . پژوهش ها در این باره نتیجه روشنی به دست نداده اند، اما به نظر می رسد که هر چه مردی بیش تر انزال داشته باشد ، احتمالا در جریان رابطه ی جنسی انزال طولانی تری خواهد داشت .

خونریزی در بارداری می تواند برای هر مادری نگران کننده باشد. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره با دکتر هدیه ثقفی جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. تلفن: 028.33230360 و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

اوج لذت جنسی در زنان و مردان

اوج لذت جنسی هم در مردان و هم در زنان یک تجربه ی هیجانی و هم چنین یک تجربه فیزیولوژیک است . توصیف های ذهنی از اوج لذت جنسی در مردان و زنان به هم شبیه هستند و معمولا با چنین کلماتی از آن یاد می شود، افزایش در تنش و هیجان، شور و لذت فوق العاده، احساس هایی از گرمی و آرامش و احساس رهایی و عباراتی از این قبیل . تجربه های فیزیولوژیکی آن عبارت است از، انقباض عضلانی و افزایش حساسیت در منطقه ی جنسی. شدت هر اوج لذت جنسی از تجربه ای به تجربه ی دیگر فرق می کند و می تواند از بسیار شدید و پر سر وصدا تا بسیار آرام را در بر گیرد. در مردان معمولا اوج لذت جنسی و انزال دریک زمان اتفاق می افتد، بنابراین هیچ تردیدی وجود ندارد که اوج لذت جنسی تجربه می شود حتی اگر این لذت خیلی خفیف باشد .

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

تماس با پزشک