028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / دوران حاملگی / خارش ناحیه تناسلی در زمان بارداری
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

خارش ناحیه تناسلی در زمان بارداری

خارش ناحیه تناسلی در زمان بارداری

ناراحتی های دوره بارداری فقط به ویار ، حالت تهوع ، خستگی ، ورم و . . . خلاصه نمی شود . بلکه در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی مشکلات و عوارض دیگری همانند خارش ناحیه تناسلی در زمان بارداری سربرمی آورند که اکثرا قابل رفع و درمان می باشند ولی در صورت نادیده انگاشتن علائم ، سلامت مادر و جنین به خطر خواهد افتاد از این رو گاه کم حجمی نوزاد و یا علائم زایمان زودرس به وقوع می پیوندد و عوارضی را منجر می شود.

خارش ناحیه تناسلی در زمان بارداری

دلیل خارش ناحیه تناسلی در زمان بارداری

علت اصلی خارش ناحیه تناسلی در زمان بارداری ، ازدیاد باکتری ها و افزایش تعداد انها به دلیل تغییرات هورمونی است . در حالت عادی باکتری هایی در واژن وجود دارند که وظایف مثبتی را به عهده می گیرند ولی با افزایش تعدادشان ، وضعیت ناحیه تناسلی از حالت عادی خارج شده و فرد دچار خارش یا عفونت می شود . طبق نظر خانم دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان قزوین چنانچه خارش ناحیه تناسلی شدید و ناراحت کننده باشد ، باید در اسرع وقت پزشک متخصص خود را در جریان قرار دهید تا دلیل این مشکل بررسی و اقدامات درمانی انجام گیرد .

دلیل دیگر این خارش ، خشک شدن واژن به علت کم آبی بدن است در برخی از افراد نیز با تغییرات هورمونی طی دوره بارداری ، میزان عرق مترشحه افزایش می یابد و تعریق ناحیه تناسلی موجب خارش آن می شود .

عفونت

عفونت باکتریایی : همانطور که گفته شد ، باکتری های ناحیه تناسلی در حالت طبعی مفید هستند و به منظور سلامتی این ناحیه در آن فعالیت می کنند ولی اگر باکتری مضر و آسیب رسانی در بخش تناسلی ورود یابد ، به غیر خارش واژن ، ترشحات بدبو نیز با سوزش خارج می شوند .

قارچ : وجود قارچ های نز در بافت هایی از بدن معمول و متداول است اما چنانچه سیستم ایمنی بدن دچار ضعفی شود ، قارچ ها از ابعاد طبیعی خود بیشتر رشد کرده که این مشکل نیز می تواند از عوامل خارش ناحیه تناسلی در زمان بارداری باشد .

عفونت جنسی : عفونتی که از راه جنسی منتقل می شود در دوره بارداری بسیار خطرناک و دردسر ساز است که عموما با خارش همراه می شود لازم است چنانچه احساس درد نیز داشتید ، به سرعت پزشک خود را در جریان قرار دهید .

سایر خدمات دکتر هدیه ثقفی :

با تشکر مدیریت سایت دکتر هدیه ثقفی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی .

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 10 =

تماس با پزشک