028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری های زنان / خارش در ارگان های جنسی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

خارش در ارگان های جنسی

خارش در سیستم جنسی یکی از ناراحتی های شایع محسوب می شود که بسیاری از زنان از چنین بیماری و ناراحتی شکایت دارند.چندین عامل برای ایجاد چنین ناراحتی دخالت دارند که در این جا به بحث می پردازیم.

دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان و زایمان و زیبایی می باشد شما عزیزان می توانید جهت هر گونه مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید .تلفن: 028.33230360

زخم یا عفونت

میکروبی به نام تریشوموناز یا تریکوموناس غالباً موجب خارش مهبل یا ارگان های جنسی زن را فراهم می آورد که البته راه درمان و جلوگیری از این بسیار ساده و راحت است این بیماری به نام بیماری قارچ مهبلی نیز موسوم است.

خارش در ارگان های جنسی
خارش در ارگان های جنسی

برفک برجسته

یکی دیگر از عوامل ایجاد خارش در آلت تناسلی زنان وجود برفک برجسته است این نوع برفک ها در اطراف مهبل و بر روی لایه های بیرونی به صورت نقطه های برجسته ی سفید رنگی پدید می آیند که باعث خارش شدید می شوند.مخصوصاً در زنان حامله ، بیماران مبتلا به قند و دختر بچه ها بیشتر دیده می شود.این نوع بیماری عوامل مختلفی دارد که در هر حالت موجبات ناراحتی افراد را فراهم می آورد.متاسفانه این نوع میکروب قابل انتقال بوده و حتی به جنس مذکر نیز در صورت مقاربت و یا نفوذ میکروب انتقال یافته و آن ها را نیز مبتلا می نماید .زنان باردار با رویت چنان نقطه های سفید رنگ و خارش می بایست به مراکز بهداشتی و با متخصص زنان مراجعه نمایند .زیرا حاملگی خود زمینه را برای ایجاد و تولید و توسعه چنان میکروبی فراهم آورده و چنان محلی برای تولید بیشتر مناسب می باشد.اگر از جانب پزشک و یا خود افراد مشخص شود که زن و شوهر هر دو مبتلا به این بیماری گشته و در آلت تناسلی خودشان خارش شدیدی احساس می نمایند باید هر دو یکسان و همزمان مورد درمان قرار بگیرند.

بیماری قند

بیماری قند علاوه از این که باعث ایجاد بسیاری از ناراحتی ها و اظهار شکایت فرد مبتلا است از طرفی خارش در آلت تناسلی را نیز فراهم می آورد.

انگلهای روده ای

انگل های روده ای نیز یکی دیگر از عوامل ایجاد خارش در آلت تناسلی است برای این منظور می توان انگل و کرم های اکسیور ( کرمک) را نام برد.

شپش

همچنان که شپش ها در نقاط مخصوصی از بدن ، بالاخص در جاهای پرمو جایگزین و اسکان می یابند ، در کنار نقاط جنسی نیز جایی برای خود یافته و موجبات ناراحتی و خارش می شوند.

کهولت سن

با پایان یافتن دوران قاعدگی و پا نهادن به دوره یائسگی تغییرات محسوسی در زنان و بالاخص تغییرات فیزیکی در ارگانهای جنسی آن ها پدید می آید که چنین دگر گونی نیز باعث ایجاد خارش در آلت تناسلی زنان می گردد.برای درمان چنین ناراحتی که زمینه هورمونی دارد می توان از پمادهای مخصوصی بهره جست.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

تماس با پزشک