028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / جراحی واژن / جراحی زیبایی واژن در زنجان
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی زیبایی واژن در زنجان

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن، از جمله اقداماتی است که در ناحیه تناسلی انجام می شود. عوامل متعددی از جمله سن و تغییرات هورمونی بر ظاهر واژن تاثیر می گذارند. امروزه روش های متعددی برای زیبایی ظاهر واژن وجود دارد که به بررسی آن ها می پردازیم:

واژینوپلاستی

با افزایش سن و یا زایمان های متعدد، دیواره واژن شل و افتاده می شود، واژینوپلاستی شیوه جراحی است که به تنگ شدن عضلات واژن و همچنین افزایش حساسیت و تحریک پذیری حین رابطه جنسی کمک می کند.
تمامی زنانی که واژن بدفرم و شل دارند، و یا آسیب و ضربه ای به واژن شان وارد شده، می توانند این جراحی را انجام دهند. اما این نکته را در نظر داشته باشید، که واژینوپلاستی برای خانم های باردار و یا خانم هایی که قصد بارداری دارند، توصیه نمی شود. انجام هر گونه جراحی پیش از زایمان، می تواند باعث درد بیشتر به هنگام زایمان شود. علاوه بر این زایمان، اثر و تغییرات این جراحی را نیز از بین خواهد برد.
در واژینوپلاستی، عضلات کف لگن به هم نزدیک تر می شوند و پوست اضافی و شل برداشته خواهد شد. در نتیجه:
دیواره واژن تنگ تر می شود.
ظاهر واژن به حالت اولیه خود بر می گردد و همین امر موجب افزایش اعتماد به نفس زنان نیز خواهد شد.
لذت رابطه جنسی نیز بیشتر خواهد شد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی، شیوه جراحی است که بر روی لابیا (لوب های اطراف واژن)، به تنهایی و یا همراه با واژینوپلاستی انجام می شود. این جراحی بر روی لابیا ماژور (لوب های بزرگ تر و خارجی) و یا لابیا مینور (لوب های کوچک تر و داخلی) صورت می گیرد. لابیاپلاستی، سایز و شکل لابیا را تغییر می دهد، لابیاها کوچکتر، بزرگتر و قرینه می شوند.
خانم هایی که از بزرگی لوب های خود به هنگام پوشیدن لباس های تنگ رنج می برند، می توانند لابیاپلاستی را انجام دهند. با این کار، اعتماد به نفس زنان نیز بالا می رود.

همانطور که در ابتدا هم گفته شد،  لابیاهای بزرگ سبب ایجاد درد و ناراحتی  در حین فعالیت های فیزیکی و ایجاد مشکل در  زمان پوشیدن لباس های تنگ می شود. جراحی لابیاپلاستی  می تواند با حذف بافت  اضافی در این ناحیه تمام این مشکلات را برطرف کند .

خونریزی در بارداری می تواند برای هر مادری نگران کننده باشد. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره با دکتر هدیه ثقفی جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. تلفن: 028.33230360 و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

نزدیکی بعد از لابیاپلاستی

در رابطه با زمان شروع نزدیکی بعد از لابیاپلاستی  عموما سوالات بسیاری می شود، آیا هر چه زمان  نزدیکی بعد از لابیاپلاستی  به تعویق افتاد در نتیجه جراحی تاثیر هم می گذارد ؟در رابطه با شروع نزدیکی بعد از عمل لابیاپلاستی  باید گفت، بهتر است  که  حدود 4 تا 5  هفته بعد از لابیاپلاستی، نزدیکی انجام شود .

تورم بعد از لابیاپلاستی تا چه زمانی  طول می کشد ؟

تورم و خارش ممکن است در طول دوران بهبودی افراد  احساس شود . به طور کلی ، تورم بعد از عمل در 2-3 روز  اول بعد از جراحی به اوج می رسد و در طی هفته های بعدی به تدریج فروکش می کند.خارش بعد از لابیاپلاستی در هفته اول شایع است اما نگران نباشید  تمام  این عوارض گذرا است .

مهم است که جراح خود را هنگام خارش بیش از حد  ناحیه تناسلی در جریان بگذارید ، زیرا خارش بیش از حد می تواند نشانه عفونت مخمر یا باکتریایی باشد ، یا خارش می تواند نشانه ی یک واکنش آلرژیک به یک دارو باشد. پس از یک هفته تورم ، درد اولیه بعد از عمل و خارش باید به طرز چشمگیری کاهش یابد.

چه زمانی بعد از زایمان،عمل لابیاپلاستی امکان پذیر است ؟

عمل لابیاپلاستی بعد از زایمان امکان پذیر است، اما اینکه چه مدت بعد از زایمان می توانید  این عمل زیبایی را انجام دهید حائز اهمیت است .   مادران عزیز می توانند بین  دو تا سه ماه بعد از زایمان عمل لابیاپلاستی را انجام دهند . خیلی از مراجعین  این درخواست را دارند که در حین  زایمان عمل لایباپلاستی  برای آن ها انجام  شود .  اما  این امر شدنی  نیست دلیل آن هم در این است که  ناحیه ژنیتالیا بسیار پرخون است  و اگر  عمل لابیاپلاستی  همزمان با زایمان انجام شود ممکن است ، فرد دچار خونریزس شدیدی شود .

روند انجام فعالیت فیزیکی بعد از لابیاپلاستی باید به چه صورت باشد؟

بهتر است که هر گونه فعالیت فیزیکی همچون ورزش ، بعد از گذشت 4 تا 6 هفته بعد از جراحی لابیاپلاستی  به تاخیر انداخته شود .   دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان در زنجان و قزوین  تمام توصیه های لازم را  به  مراجعین خود می دهند تا  افراد بتوانند بهترین نتیجه را از جراحی داشته باشند .

پرینورافی

پرینورافی، روشی است که برای تنگ کردن واژن و همچنین پیشگیری از افتادگی ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر واژن بیش از حد تنگ شود، عمل دخول به سختی انجام خواهد شد.

دکتر هدیه ثقفی

دکتر هدیه ثقفی
متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین
انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و …
02833230360

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

Call Now Buttonتماس با پزشک