028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری زنان / بهترین راه تشخیص زگیل تناسلی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بهترین راه تشخیص زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی

زگیل هایی که بر روی ناحیه تناسلی می رویند و موجب به وجود آمدن پیامدها و عوارضی می شوند را زگیل تناسلی می گویند. این عارضه یکی از بیماری های منتقله از راه جنسی بوده و ممکن است موجب ابتلای فرد به ویروس HPV گردد. زگیل تناسلی بر روی پوست با خارش و احساس درد و ناراحتی همراه می شود.

تشخیص-زگیل-تناسلی

تشخیص-زگیل-تناسلی

ویروس HPV یکی از رایج ترین انواع زگیل تناسلی می باشد. زنان و مردانی که روابط پر خطر دارند، هر دو در معرض ابتلا به زگیل تناسلی می باشند. ویروس HPV برای بانوان بسیار خطرناک می باشد. زیرا ابتلا به این ویروس می تواند به سرطان واژن و گردنه رحم منجر گردد.

به سبب آنکه زگیل تناسلی می تواند در داخل واژن بانوان نیز ایجاد گردد، متخصص زنان و زایمان برای بررسی های بیش تر آزمایشات لگنی را برای شما تجویز می نماید.

در طول این آزمایشات معمولاً موادی همچون اسیدهای سبک استفاده می شود تا موضع مورد نظر بیش تر نمایان گردد. تست پاپ اسمیر نیز که به منظور بررسی محیط داخلی واژن بانوان استفاده می گردد، در این مورد راه گشا خواهد بود.

ابتلا فرد به زگیل تناسلی می تواند با تغییراتی در تست پلپ اسمیر نشان داده شود. در صورتیکه پزشک شما متوجه نشانه های در این تست شود، برای بررسی های دقیق تر از تصویر برداری های تخصصی تر استفاده می نماید.

کولپوسکوپی یکی از تصویر برداری هایی است که به طور دقیق می تواند عوارض پوستی را نشان دهد. همچنین در صورت ابتلای فرد به ویروس HPV، بهتر است آزمایشاتی مربوط به نمونه برداری از بافت رحم و اطمینان از عدم وجود بافت سرطانی در این ناحیه انجام گیرد.

 تشخیص زگیل تناسلی با کمک تست های مخصوص و توسط دکتر زنان صورت می گیرد. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره با دکتر هدیه ثقفی جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. تلفن: 028.33230360 و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

علائم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از طریق روابط جنسی همچون رابطه دهانی، دخول و رابطه از طریق مقعد منتقل می گردد. زگیل تناسلی ممکن است هفته ها و یا ماه ها پس از ابتلا بر روی پوست شما ظاهر گردد.

زگیل تناسلی معمولاً چشم ها را درگیر نمی کنند. آنها می توانند به رنگ پوست و یا کمی تیره تر باشند. این عارضه پوستی می تواند به صورت دانه ای و یا خوشه باشد. برخی از آنها بر آمده و قابل لمس بوده و برخی دیگر صاف و یک دست هستند.

زگیل تناسلی در بانوان می تواند نواحی ذیل را درگیر نماید:

  • داخل واژن و یا مقعد
  • خارج واژن و یا ناحیه بیرونی مقعد
  • بر روی گردنه رحم

زگیل تناسلی می تواند بر روی سایر ارگان های بدن نیز ظاهر شود. این عارضه می تواند بر روی لب ها، زبان، دهان و گلو فردی که با شخص مبتلا به HPV رابطه جنسی داشته است، ظاهر گردد. در صورتیکه زگیل تناسلی بر روی پوست ظاهر نشود، می تواند علائمی همچون موارد ذیل را از خود باقی بگذارد:

  • ترشح واژینال
  • خارش
  • خونریزی
  • سوزش شدید

در صورتیکه زگیل تناسلی پخش شده و یا بزرگ تر شود، می تواند دردناک شده و یا موجب ایجاد ناراحتی در فرد شود.

نتیجه گیری

زگیل تناسلی یکی از عوارض پوستی می باشد که می تواند از طریق روابط جنسی پر خطر منتقل گردد. لذا به منظور تشخیص زگیل تناسلی، پیشگیری از پیشرفت این بیماری و جلوگیری از عوارض جانبی آن برای انجام تست های روتین به متخصص زنان خوب در قزوین مراجعه نمایید.

دکتر هدیه ثقفی

دکتر هدیه ثقفی
متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین
انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و …
02833230360

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =

Call Now Buttonتماس با پزشک