028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری های زنان / بیماری های منتقله از راه جنسی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بیماری های منتقله از راه جنسی

بیماری های منتقله از راه جنسی

متاسفانه بسیاری از افراد بدون داشتن آگاهی روابط جنسی خود را برقرار می کنند در صورتی که از طریق آمیزش جنسی ممکن است افراد به بسیاری از بیماری های عفونی مبتلا شوند بیماری های عفونی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. رعایت کردن بسیاری از اصول ساده می تواند از مبتلا شدن به این گونه بیماری ها جلوگیری کند.رعایت اصول بهداشتی  در روابط جنسی هم در زنان و هم مردان باید انجام بگیرد. متخصص زنان و زایمان ( دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان قزوین )می تواند در رابطه با بیماری های منتقله از راه جنسی به شما مشاوره بدهد.
عفونت های منتقله از تماس های جنسی ممکن است به صورت ویروس ،باکتری و انگل انتقال پیدا کند.انگل ها موجودات ریزی هستند که با وارد شدن به بدن انسان از آنها تغذیه می کنند شپش هایی  که در ناحیه تناسلی هستند جزیی از این انگل ها محسوب می شوند.علت دیگر در بیماری های جنسی باکتری می باشد که تنها از یک سلول تشکیل شده اند و بعد از اینکه به یکدیگر پیوند می خورند از بدن فرد تغذیه می کنند. از باکتری ها شایع  بیمای های جنسی می توان به سوزاک، سیفلیس، کلامیدیا و شانکروئید اشاره کرد.ویروس ها همچنین پس از حمله به سلول های بدن فرد تکثیر پیدا می کنند و تبخال های تناسلی ،ایدز از این دسته ویروس ها هستند.

بیماری-های-منتقله-از-راه-جنسی

شایع ترین بیماری های منتقله جنسی
تبخال  تناسلی

در مراحل ابتدایی این بیماری، فرد در قسمت ناحیه تناسلی احساس سوزش داشته و بعد از این علائم تاول های دردناک و زخم‌های باز در ناحیة تناسلی ایجاد می شود.شاید این زخم ها در زنان به صورت مخفی و در داخل واژن ایجاد می شود اما در مردان به راحتی قابل دیدن است و به سرعت متوجه بیماری خود می شوند.شاید بعد از گذشت دو یا سه هفته این زخم ها از بین برود اما همچنان ویرو س در بدن باقی مانده است و شاید بعد از مدتی دوباره در ناحیه تناسلی دیده شوند داروهایی که برای تبخال ها داده می شود معمولا این ویروس را از بین نمیبرد بلکه می تواند علائم و ناراحتی به وجود آمده را کنترل کنند.

زگیل ‌تناسلی

عامل ایجاد زگیل های  تناسلی ویروس می باشد  در مراحل ابتدایی ابتلا به زگیل تناسلی، توده ایی ریز ،بدون درد و سفت در قسمت واژن خانمها و آلت تناسلی مرد ایجاد می شود البته زگیل های تناسلی ممکن است در قسمت مقعد نیز دیده شود در صورتی که در همین مراحل زگیل ها را درمان کنید بزرگ می شوند و به شکلی گل کلمی تبدیل می شوند.زگیل ها از آن جهت اهمیت دارند که ممکن است عاملی برای ایجاد سرطان دهانه رحم شود.درمان این بیماری بسیار ساده بوده و با پمادهای موضعی برطرف خواهد شد در موارد شدید تردرمان  با استفاده از روش هایی مانند فریز کردن زگیل با یک جسم سرد که توسط متخصص زنان و زایمان انجام میگرد امکان پذیر خواهد بود.برخی از زگیل ها با نظر پزشک باید با جراحی برداشته شود.

ایدز

عامل ایدز ویروس  HIVاست که توان دفاعی بدن را در مقابل عفونتها پایین می آورد و بدن را برای  ابتلا به سایر عفونتها  ضعیف می‌نماید که گاه حتی می‌تواند کشنده باشد.این ویروس علاوه بر اینکه از طریق ارتباط جنسی منتقل می شود با استفاه از سرنگ های آلوده به راحتی منتقل می شود  .درمانی برای ایدز تاکنون وجود نداشته است و تنها با بعضی از داروها میتوان بیماری را کنترل کرد.

منتظر نظرات و پیشنهادات مشا هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان و زایمان در قزوین

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 12 =

تماس با پزشک