028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری های زنان / بیماری های التهابی لگن
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بیماری های التهابی لگن

بیماری های التهابی لگن

منظور از بیماری های التهابی لگن یک تشخیص کلینیکی به نام PID است که بر عفونت و التهاب ژنیتال فوقانی دلالت دارد این بیماری به طور شایع توسط میکروارگانیسم های منتقله از راه جنسی ایجاد می شود .

دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان و زایمان و زیبایی می باشد شما عزیزان می توانید جهت هر گونه مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید .تلفن: 028.33230360

میانگین مدت قاعدگی 4.7 روز بوده و در 89 درصد سیکل ها ، 7 روز طول می کشد میانگین مقدار خونریزی در هر سیکل 35 میلی متر است.

تشخیص بیماری های التهابی لگن  

بر اساس تریادی از علایم و نشانه ها شامل درد لگن ، تندرنس آدنکس و سرویکس و بروز تب است. و احتمال بیماری های التهابی لگن باید در زنان دارای هر گونه شکایت ادراری تناسلی شامل درد زیر شکم ، ترشح واژینال بیش از حد منوراژی ، متروراژی ، تب ، لرز  علایم ادراری مد نظر باشد.

بیماری های التهابی لگن

بیماری های التهابی لگن

در مبتلایان به PID تندرنس مستقیم شکمی یا ریباند تندرنس ممکن است دیده شود .ارزیابی ترشحات واژینال و اندوسرویکال جزء مهمی از اقدامات مربوط به یک بیمار مبتلا به PID است ممکن است در نمونه مرطور (Wet mount ) ترشحات واژینال یا در ترشحات موکوپرولان ، افزایش تعداد لکوسیت های پلی مورفونوکلئر دیده شود.

در زنان دارای علائم شدید می توان از بررسی های زیراستفاده کرد :

  • بیوپسی اندومتر
  • سونوگرافی یا رادیوگرافی
  • لاپاراسکوپی

آبسه توبواوارین

آبسه توبواوارین مرحله انتهایی PID حاد می باشد و هنگامی تشخیص داده می شود که بیمار مبتلا به PID توده لگنی قابل لمس در معاینه دو دستی داشته باشد.

بیماری های التهابی لگن

بیماری های التهابی لگن

این بیماری معمولاً انعکاسی از به هم چسبیدن ارگانهای لگنی (لوله فالوپ ، تخمدان ، روده ) و تشکیل یک کمپلکس قابل لمس می باشد.آبسه ی تخمدانی گاهاً در نتیجه ورود میکرو ارگانیسم ها از محل اوولاسیون رخ می دهد.

بیماری زخم ژنیتال

در ایالات متحده اغلب بیماران مبتلا به زخم های ژنیتال ) HSV ) یا سیفلیس می باشند .شانکروئید ، لنفوگرانولوم ونروم و گرانولوم اینگوئینال علل شایع بعدی در بین علل زخم های ژنیتال منتقله از راه جنسی می باشند.زخم ژنیتال با افزایش ریسک عفونت HIV همراه است.

سایر علل غیر عفونی و ناشایع زخم های ژنیتال عبارتند از :

  • سائیدگی
  • بثورات ثابت دارویی
  • کارسینوما
  • بیماری بهجت

زگیل ژنیتال

زگیل های ژنیتال خارجی تظاهری از عفونت با ویروس پاپلومای انسانی HPV معمولاً مسئول پیدایش زگیل های ژنیتال هستند .

زگیل ها بیشتر در مناطقی بروز می کنند که در حین مقاربت از بیشترین تماس مستقیم برخوردارند .زگیل ها ممکن است در سرتاسر ولو ، واژن و بر روی سرویکس مشاهده شوند.ترومای خفیف حین مقاربت ممکن است سبب ایجاد خراشهایی در پوست ولو شود که تماس مستقیم بین ذرات ویروسی از یک مرد آلوده و لایه بازال اپیدرم همسر وی را ممکن سازد عفونت ممکن است نهفته باشد یا با تکثیر ذرات ویروسی سبب ایجاد زگیل شود.

سایر خدمات دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان زایمان عبارتست از :

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

ناباروری

کمک به باروری با ivf

تست پاپ اسمیر

با تشکر مدیریت سایت دکتر هدیه ثقفی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی .

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =

تماس با پزشک