028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری های زنان / بهترین متخصص زنان و زایمان در قزوین
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین متخصص زنان و زایمان در قزوین

علم زنان و زایمان یکی از شاخه‌های بسیار حیاتی پزشکی است که همه ی بانوان در زندگی خود طی مراجعات مختلف، از خدمات این علم بهره مند شده اند. متخصص زنان و زایمان برگرفته از تخصص زنان (Gynecologist) و تخصص زایمان (Obstetrician) می‌باشد که با انجام غربالگری، بیماری‌های مختلف زنان نظیر قاعدگی دردناک، پاپ اسمیر، سرطان تخمدان، عفونت دستگاه تناسلی، عفونت‌های مقاربتی مانند زگیل تناسلی و در زمینه زایمان مانند زایمان طبیعی، سزارین، نازایی، حاملگی خارج از رحم، جدا شدن جفت، زایمان سخت و … را تشخیص داده و درمان می‌کند.

 به طور کلی تخصص زنان در حیطه بررسی مشکلات و مسائل مربوط به اندام‌هایی مثل رحم (Uterus)، لوله‌های فالوپ (Fallopian Tubes)، تخمدان (Ovaries) و سینه‌ها (Breasts) می‌باشد. ما در این مقاله به تخصص های مختلف متخصص زنان و زایمان، وظایف متخصص زنان و زایمان، ویژگی‌ های متخصص زنان و زایمان خوب و انتخاب متخصص زنان و زایمان در قزوین اشاره خواهیم نمود؛ پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

متخصص زنان و زایمان کیست؟

متخصص زنان و زایمان پس از گذراندن دوره‌های تئوری و عملی پزشکی مربوط به مراقبت‌های پزشکی و جراحی زنان، تحت عنوان پزشک و متخصص زنان و زایمان به ارائه خدماتی در زمینه بیماری‌ها، جراحی های زیبایی و زایمان و باروری می‌پردازند. در رشته زنان و زایمان، 4 تخصص انکولوژی زنان و زایمان، پزشکی مادر – جنین، غدد درون ریز و ناباروری و جراحی و بازسازی اکوانیولوژی وجود دارد که هر کدام، متخصص در پاسخگویی به پاره ای از نیازهای زنان است.

 انکولوژی زنان و زایمان به بررسی سرطان زنان و درمان آن می‌پردازد. پزشکی مادر – جنین متخصص در بررسی سلامت مادر و جنین و درمان بیماری‌های احتمالی است. همچنین متخصص غدد درون ریز و ناباروری به تشخیص و درمان غدد درون ریز نظیر کیست، فیبروم و … و تاثیرات این غدد بر ناباروری می‌پردازد.

 در پایان متخصص جراحی و بازسازی اکوانیولوژی ارائه دهنده خدماتی در راستای سلامت دستگاه ادراری زن و جراحی است. پزشک پس از گذراندن دوران پزشک عمومی خود وارد دوره دستیاری زنان و زایمان می‌شود و تخصص خود را در هر یک از گرایش‌های زیر دریافت می‌کند. در ادامه به طور کلی تر وظایف متخصص زنان و زایمان را بررسی خواهیم نمود.

وظایف متخصص زنان و زایمان

بیماری‌های بسیاری وجود دارد که سلامت زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ممکن است باعث نارضایتی آنها شود. پزشک زنان با انجام برخی آزمایشات لازم، بیماری‌های زنان را تشخیص می‌دهد و در صدد درمان آن بر می‌آید. تشخیص و درمان بیماری های دستگاه تناسلی و پستان زنان و مراقبت و پیگیری قبل، حین و بعد از زایمان از جمله وظایف متخصص زنان و زایمان است. افتادگی مثانه و رحم، گشادی واژن، بی اختیاری در ادرار، نازایی، کیست و فیبروم رحم و … از جمله مشکلات و بیماری‌هایی است که زنان با آن درگیر هستند.

 درمان بی اختیاری در ادرار، بیماری‌های سنین بلوغ و دوران عادت ماهیانه، مشکلات یائسگی، قاعدگی دردناک، درمان نازایی، مشکلات سینه و … از جمله از جمله فعالی‌هایی است که توسط متخصص زنان و زایمان بررسی و انجام می‌شود. ارائه مشاوره‌های لازم به زنان باردار، توضیح در مورد پروسه زایمان، ارائه رژیم غذایی مناسب، پاسخگویی به سوالات مراجعین نیز در حیطه فعالیت‌های متخصص زنان و زایمان است. دکتر هدیه ثقفی، متخصص زنان و زایمان و نازایی بهترین خدمات بهداشتی، زیبایی و درمانی را به بانوان ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های متخصص زنان و زایمان خوب

تخصص، مهارت و دانش در کنار تحصیلات و تجربه کافی از بزرگترین ویژگی‌های متخصص زنان و زایمان خوب است. داشتن رفتار اجتماعی خوب برای راحتی بیمار و بیان صریح مشکلات از سوی مراجعین بسیار مهم است؛ زیرا گاها شخص به دلیل خجالت از پزشک، برخی از مشکلات خود را مطرح نمی‌کند و به مرور زمان همان مشکل سطحی بسیار دردسرساز می‌شود.

 اغلب زنان به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌ها و برای حفظ سلامت خود و برای کسب آگاهی‌های بهداشتی لازم، به طور مرتب به متخصص زنان و زایمان مرجعه می‌کنند و تحت کنترل قرار می گیرند. یک پزشک متخصص می‌بایست با رعایت استانداردهای حرفه‌ای و در اختیار داشتن تیم متخصص، دانش کافی در حوزه تخصص خود را کسب نماید و دانش خود را با شرکت در دوره‌های مختلف به طور مداوم ارتقا بخشد. در برخی از نقاط به سبب برخی چارچوب‌های اخلاقی، جنسیت متخصص زنان و زایمان بسیار مهم است. بسیاری از زنان به سبب معذب بودن و عدم راحتی با پزشک مرد، ترجیح می‌دهند پزشک زن انتخاب کنند. مراکز درمانی، کلینیک، بیمارستان و مطبی که پزشک در آن ارائه خدمت می‌نماید به لحاظ دسترسی جغرافیایی و امکانات و تجهیزات بسیار مهم است و در مواردی به سبب نیاز به مراجعات مکرر، افراد از مراجعه به پزشکانی که دسترسی به آنها دشوار است سر باز می‌زنند.

انتخاب متخصص زنان و زایمان در قزوین

همانگونه که پیش‌تر به آن اشاره شد، ویژگی‌های متخصص زنان و زایمان بسیار مهم است و توانایی جلب اعتماد بیمار و داشتن رفتار اجتماعی مناسب با او بسیار حائز اهمیت است؛ به گونه ای که بیمار می‌بایست در حضور پزشک خود احساس راحتی داشته باشد و بدون استرس و خجالت مضاعف تحت معاینه و درمان قرار گیرد.

صبر و حوصله پزشک نیز در گوش دادن به مشکلات بیمار و ارائه پاسخ‌های شفاف وکارساز از جمله مهارت هایی است که یک متخصص زنان و زایمان را از سایر پزشکان هم رده ی خود متمایز و محبوب می‌کند. دکتر هدیه ثقفی، متخصص زنان و زایمان و نازایی و یکی از بهترین متخصصان زنان و زایمان در قزوین است که بهترین خدمات بهداشتی، زیبایی و درمانی را به بانوان ارائه می‌دهد و سلامتی و زیبایی را برای زنان به ارمغان می‌آورد

جمع بندی

یک متخصص زنان و زایمان با داشتن اطلاعات و تجارب کافی، ضمن افزایش آگاهی در رابطه با مسائل بهداشتی و درمانی بانوان، به سبب ارتباط با اندام تولید مثل زنان نقش بسیار مهمی را در سلامت فرد و جامعه ایفا می‌کند. متخصص زنان و زایمان پس از گذراندن دوره‌ های تئوری و عملی، به تشخیص و درمان انواع بیماری‌های مربوط به زنان می‌پردازد و در طی پروسه اقدام به بارداری تا زایمان، در کنار فرد می‌باشد و به ارائه خدمات گوناگون در جهت رفاه حال مراجعین و حفظ سلامت مادر و کودک مشغول است. دکتر هدیه ثقفی یکی از بهترین متخصصان زنان و زایمان در قزوین است که به ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و زیبایی اندام‌های تناسلی می‌پردازد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره با شماره‌ فوق تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =

تماس با پزشک