028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

اوتیسم بارداری

اوتیسم بارداری :

بدیهی است که تمامی مادران باردار به سلامت و حیات جنین خود اهمیت بسیار زیادی می دهند . یکی از دل مشغولی ها و نگرانی های مادران باردار در خصوص جنینشان ، احتمال اوتیسم بارداری است این بیماری که در برخی جنین ها بروز کرده و پس از تولد  تبعات ناشایستی به بار می آورد موجب نگرانی مادران شده است . طی پژوهش های جدید و تحقیقات انجام شده در این خصوص مشخص شد ه در زنان بارداری که از مکمل های آهن استفاده کرده و در دوران بارداری به این امر مبادرت ورزیده اند ، احتمال ابتلا نوزاد به اوتیسم تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است . طی بررسی های تخصصی مشخص شد که مادران باردار بالای 35 سال سن که کمبود آهن داشته اند ، میزان بروز اوتیسم در فرزند آنها 5 برابر بیش از سایرین است . حتی زنانی که درگیر مسئل متابولیکی بوده اند و با عوارضی همچون چاقی ، بالا رفتن فشار خون ، دیابت و . . .  روبرو بوده اند ، امکان ابتلا جنین به اوتیسم بارداری بسیار بیشتر از زنان سالم است .

اوتیسم بارداری

اوتیسم چیست ؟

اوتیسم یک نارسایی ذهنی بوده که عموما در بچه ها ظاهر شده و در ارتباط با اطرافیان اختلالاتی ایجاد می کند شایع ترین این اختلالات عبارتند از : مشکلات تکلم ، انجام رفتارهای پرتکرار و . . .

عامل اصلی اوتیسم بارداری :

کمبود میزان آهن باعث کم خونی در مادر و جنین می شود . معمولا مسئله کم خونی در 50 درصد مادران و نوزادان ظاهر شده و بهترین راه مقابله با آن استفاده از مکمل های آهن می باشد . طبق نظر پزشکان متخصص زنان و زایمان ، می توان گفت کمبود آهن در سال های اولیه زندگی باعث بروز اشکال در توانایی ذهنی و تکمیل مهارت های ارتباطی و کلامی خواهد شد . ماده پر اهمیتی که در رشد و پیشرفت امکانات مغزی طی سال های ابتدایی عمر اثر مثبت می گذارد همانا آهن است و چه بهتر که این ماده از مواد غذایی و به شکل طبیعی به بدن برسد . متاسفانه افراط در مصرف چای و نوشیدنی های کافئین دار در کشورمان مشکلاتی برای سلامت افراد و به ویژه زنان باردار به همراه می آورد به این ترتیب به تغییر عادات غذایی ، مصرف میوه ها و سبزیجات تازه ، استفاده از مواد غذایی غنی و طبیعی و محدود کردن نوشیدنی های کافئین دار ، می تواند تا حد زیادی امکان سلامت شخصی را افزایش دهد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر هدیه ثقفی جراح زیبایی زنان در قزوین و متخصص زنان و زایمان قزوین .

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

تماس با پزشک