028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / دوران حاملگی / آميزش جنسي در دوران بارداري
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

آميزش جنسي در دوران بارداري

آميزش جنسي در دوران بارداری

بسیاری از افراد درکی از رابطه ی جنسی در دوره ی بارداری ندارند. جالب است بدانید که به گفته متخصص زنان رابطه ی جنسی در دوران بارداری در حالت معمول مشکلی بوجود نمی آورد. علت این است که در این حالت جنین در کیسه ای قرار دارد که نسبت به واژن زاویه داشته و مشکلی برای ارتباط وجود نخواهد داشت.
هنگامی که یک رابطه ی جنسی برقرار می شود و انزال رخ می دهد . شاید این فکر بوجود بیاید که امکان انتقال عفونت در این حالت به جنین وجود خواهد داشت. اما جنین به کمک کیسه آمنیوتیک به طرز شگفت آوری محافظت می شود. پوششی ضخیم در داخل دهانه ی رحم حضور دارد که از جنس مخاط است. این پوشش مانع از انتقال هر نوع عفونت به جنین می شود. در حالتی که ارگاسم رخ می دهد با افزایش فشار خون و افزایش ضربان قلب ممکن است جنین تکان بخورد اما این موضوع زیاد جای نگرانی ندارد.

آمیزش جنسی در دوران بارداری
ارتباط جنسی همچنین ممکن است در برخی موارد خطر آفرین باشد. مواردی مانند بارداری های خطرناک یا زایمان زودرس. حتی بعضی از پزشکان رابطه در هفته های اخر بارداری را بسیار خطرناک می دانند.همچنین شخص باید سابقه ی پزشکی خود را در این باره مد نظر قرار دهد. اگر سابقه ی زایمان پیش از موعد دارید باید با پزشک خود در این باره مشورت های لازم را انجام دهید.
بارداری همچنین تغییرات فیزیولوژیکی در بدن انسان ایجاد می کند. ممکن است در مواردی زن باردار برای همسر خود بیش از پیش جذاب تر به نظر برسد یا حتی در مواردی بارداری موجب اضطراب در مرد شده و باعث سرکوب کردن میل جنسی وی شود. در مجموع باید گفت داشتن رابطه ی جنسی سالم در جریان بارداری می تواند برخلاف باور عامه آرامش مادر را برای وضع حمل افزایش دهد. رابطه ای صمیم و گرم و کاهش استرس می تواند برای جنین نیز مفید واقع شود.

با تشکر مدیریت سایت دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان در قزوین

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

تماس با پزشک