028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری زنان / پرسش و پاسخ یائسگی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

پرسش و پاسخ یائسگی

پرسش و پاسخ یائسگی

سوال : خانمی هستم که دچار یائسگی شده ام و به هنگام شب نمی توانم درست بخوابم می خواستم بدانم که یائسگی در بدخوابی من تاثیر گذار است ؟

پاسخ : بعضی از خانم ها به علت یائسگی دچار بدخوابی هایی می شوند .علت آن تا حدی گر گرفتگی و عرق کردن های شبانه است که باعث از خواب پریدن های متوالی می شود اما تغییرات هورمونی هنگام یائسگی درآن بخش از مغز که کارش تنظیم خواب است نیز تغییراتی ایجاد می کند که باعث دشواری های خواب می شود .دشواری های خواب هر علتی که داشته باشد موجب خستگی و تحریک پذیری خواهد شد می توانید کیفیت خواب خود را از راه های مختلف بهبود دهید.

پرسش و پاسخ یائسگی

پرسش و پاسخ یائسگی

سوال :خانم هستم 40 ساله از الان نگران این هستم که اگر دچار یائسگی شوم ارتباط جنسیم با همسرم قطع می شود؟ ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید .

پاسخ : نیاز به رابطه جنسی با  همسر در سن یائسگی اتمام نمی یابد .احساس صمیمیت و نزدیکی با همسر احساس خیلی مهم و خاصی است .سعی کنید این رابطه ی ارزشمند برقرار بماند .احساس رمانتیک خود را زنده نگهدارید بچه ها به دنبال کار و زندگی خودشان رفته اند زیاد نگران بچه ها نباشید در سن یائسگی دیگر از حامله شدن هم ترس  نگرانی نخواهید داشت .برای بعضی از افراد پا به سن گذاشتن به معنی دوری از پاسخ های جنسی است با همسر خود درباره ی تغییرات بدنی تان صحبت کنید .بکوشید تغییرات بدنی خود را درک کنید و بدانید که اکنون زمان طولانی تری برای تحریک بدنی لازم است .از حضور فیزیکی یکدیگر لذت ببرید و از توان لذت دادن و لذت بردن مشروع از یکدیگر استفاده کنید.

سوال :سلام من مدتی است که یائسته شدم و ریزش موی شدید دارم می خواستم بدانم یائسگی تاثیری در ریزش موهای من دارد و این که چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

پاسخ : در زمان یائسگی بعضی زنان مشاهده می شود که دچار ریزش موی شدید شده اند در بعضی موارد این مساله علت ارثی دارد اگر ریزش مو از طرف فرق شروع شده است یک راه کنترل آن تغییر فرق مو است.بعضی مواد شیمیایی موجود در سفید کننده ها ، رنگ موها و موی افشان ها ممکن است به مو آسیب برسانند اگر به نواحی طاسی ، مو خوره یا اثرات ناخوشایند دیگری برخوردید رنگ مو یا اسپری های موی خود را تغییر دهید یا از آنها استفاده نکنید.

سوال : آیا درست است که می گویند سیگار کشیدن باعث می شود فرد زودتر یائسه شود ؟

کسانی که سیگار می کشند بیشتر در خطر بیماری های قلبی هستند و زنان سیگاری حتی چند سال زودتر از غیر سیگاری ها یائسه می شوند.روشن است که نخست باید دود کشیدن را ترک کنید.

سایر خدمات دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان زایمان عبارتست از :

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

ناباروری

کمک به باروری با ivf

تست پاپ اسمیر

با تشکر مدیریت سایت دکتر هدیه ثقفی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی .

دکتر هدیه ثقفی

دکتر هدیه ثقفی
متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین
انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و …
02833230360

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک