19 فوریه

زمان زایمان و ختم حاملگی

زمان زایمان و ختم حاملگی

بیشتر بانوان هنگامی که باردار هستند به زمان زایمان خود فکر می کنند و استرس پیدا می کنند اما  اگر شما زمان زایمان خود را بدانید دیگر هیچ گونه اضطراب و نگرانی نخواهید داشت .

پیش بینی زمان دقیق زایمان

معمولاً پیش بینی زمان دقیق زایمان توسط متخصص زنان و زایمان به خانم باردار گفته می شود اما تنها 5 درصد امکان دارد سر تاریخ مقرر زایمان انجام دهند به طور کلی یک بارداری مناسب باید به طور میانگین 40 هفته از آخرین زمان دوره قاعدگی گذشته باشد و بیشتر نوزادان بین هفته ی 37 تا 42 به دنیا می یایند .

زمان زایمان طبیعی چند هفته است ؟

در صورتی زایمان طبیعی انجام می شود که جنین به طور کامل رشد خود را کرده باشد و محل قرار گیری آن به گونه ای باشد که به راحتی بتوان زایمان طبیعی انجام داد .هنگامی یک مادر آماده برای زایمان طبیعی است ،که موج هورمون های رها شده از طرف جنین باشد در واقع با استفاده از این موج هورمون ها جنین خود را برای تنفس و هضم غذا در محیط بیرون از رحم آماده کرده است و در این مواقع است که رحم مادر نسبت به این علامت ها واکنش نشان می دهد و شروع به باز شدن می شود ، در این جاست که می گوییم مرحله زایمان صورت گرفته است .زمان مناسب زایمان بین 37 تا 42 هفته است اما به طور معمول زایمان ها 40 هفته تخمین زده می شود . طبق اطلاعات گرفته شده  ثابت شده که نوزادانی که زودتر از هفته ی 39 به دنیا آمده اند احتمال خطر بیشتری نسبت به کودکانی هستند که بعد از هفته ی 39 به دنیا آمده اند به همین دلیل زایمان نباید زودتر صورت بگیرد مگر اینکه شرایط جوری باشد که برای سلامت جنین و مادر پزشک  مجبور باشد زودتر نوزاد را به دنیا آورد.

به طور کلی بعد از مرحله زایمان ختم حاملگی صورت می گیرد و برای نتیجه خوب  و رضایت مندی بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا بتوانید اطلاعات کامل از نحوه ی زایما را بدست آورید .

درباره نویسنده

متخصص زنان و زایمان | متخصص زنان و زایمان قزوین
دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و ... 02833230360

پاسخ