028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / زایمان طبیعی / زایمان طبیعی در زنجان
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

زایمان طبیعی در زنجان

زایمان طبیعی در زنجان

زایمان طبیعی با اپیدورال چیست ؟آیا روند زایمان طبیعی را می دانید ؟ در این مقاله می خواهیم در مورد زایمان طبیعی به صورت مختصر توضیح دهیم تا مادران باردار بتوانند با استرس کمتر کودک خود را به دنیا بیاورند .

دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان و زایمان و زیبایی می باشد شما عزیزان می توانید جهت هر گونه مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید .تلفن: 028.33230360

همانطور که به بخش دوم بارداری خود نزدیک می شوید، ممکن است بخواهید برنامه تولد خود را بنویسید. دقت کنید که برای شما مهم است. هدف کلی سالم ماندن مادر و کودک است .
با شریک زندگی خود صحبت کنید و تصمیم بگیرید که چه کسی می خواهید در تولد حضور داشته باشید. برخی از زوج ها احساس می کنند این یک زمان خصوصی است و ترجیح می دهند که دیگران حضور نداشته باشند.
برنامه تولد ممکن است شامل موارد دیگری مانند تسکین درد در طول زایمان، زمان زایمان  و موارد دیگر باشد.

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

مراحل اولیه در زایمان طبیعی

کیسه آمنیوتیک
کیسه آمنیوتیک غشای مایع پر شده در اطراف نوزاد شما است. این کیسه تقریبا همیشه قبل از تولد کودک به پارگی می انجامد، هرچند در بعضی موارد، تا زمان زایمان باقی می ماند .هنگام پاره شدن کیسه آب که به صورت مایع است به رنگ روشن و بی بو است و در صورتی که زرد ، سبز و یا قهوه ای باشد باید به پزشک خود اطلاع دهید .در بعضی مواقع به علت زود پاره شدن این کیسه و یا موقعیت قرار گرفتن نوزاد پزشک به جای زایمان طبیعی اقدام به زایمان سزارین می کند .

انقباض رحم
دهانه رحم کمترین قسمت رحم است که در مهبل واژن قرار دارد. گردن رحم یک ساختار لوله ای است که تقریبا 3 تا 4 سانتیمتر طول دارد و پاساژی که حفره رحم را به واژن وصل می کند.

در طول زایمان، نقش دهانه رحم، حفظ حاملگی (با نگه داشتن رحم بسته )برای تسهیل تحویل کودک (با گسترش دادن یا باز کردن، به اندازه کافی اجازه می دهد تا کودک از طریق آن) تغییر کند.در بعضی مواقع که دهانه ی رحم به مقدار کافی باز نمی شود پزشک مجبور است که زایمان سزارین انجام دهد و از طریق زایمان سزارین کودک را به دنیا آورد .
تغییرات بنیادی که در انتهای بارداری اتفاق می افتد منجر به نرم شدن بافت گردن رحم و نازک شدن گردن رحم می شود که هر دو به ساختن دهانه رحم کمک می کنند.

زمان تولد نوزاد

در نهایت هنگامی که کانال گردن رحم باز شود یعنی باز شدن رحم تا  10 سانتی متر برسد زمان تولد نوزاد فرا  می رسد.

تولد

در هنگام تولد نوزاد فشار زیادی را تحمل می کنید و از این مادر احساس درد دارد. هنگامی که سر نوزاد را از رحم مادر خارج می کنند دهان و بینی نوزاد  که پوشیده از مایع آمنیوتیک و مخاط است توسط پزشک پاک می شود  و این مسئله مهمی است که قبل از این که کودک به تنفس و گریه کردن شروع کند این کار انجام شود .

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

اگر برای تولد کودکتان زایمان طبیعی انتخاب کرده اید

اگر شما جز افرادی هستید که تمایل دارید کودک خود را از طریق زایمان طبیعی به دنیا آورید احساسات مختلفی خواهید داشت احساس درد و فشار .
با این حال، هنگامی که نوزاد به زمان تولد می رسد، شما فقط در طول انقباضات فشار را تجربه می کنید ،فشار ثابت و افزایش می یابد. این احساس خاصی از میل شدید به حرکات روده ای را به همراه دارد که کودک در آن اعصاب فشار می آورد.

زایمان طبیعی با اپیدورال

اگر زایمان طبیعی بدون درد  است ، با توجه به اثر بخشی اپیدورال زایمان طبیعی را احساس خواهید کرد و این اثر بخشی بستگی به این دارد که دارو به درستی به ناحیه مورد نیاز تزریق شده باشد تا اعصاب را دفع کند و در صورتی که به طرز خفیف باشد کمی احساس فشار خواهید کرد.

پاره شدن احتمالی

اگر چه آسیب های قابل توجهی در طول روند انقباض عادی نیست، اما دهانه رحم ممکن است پاره شود و در نهایت نیاز به تعمیر داشته باشد.
بافت های واژن نرم و انعطاف پذیر هستند، اما اگر تحرک به سرعت یا با شدت زیاد رخ دهد، این بافت ها می توانند پاره شوند.
در اغلب موارد، زخم ها جزئی هستند و به راحتی می توان آنها را تعمیر کرد. گاهی اوقات آنها ممکن است جدی تر باشند و به مشکلات طولانی مدت برسند.زایمان طبیعی اغلب باعث آسیب به مهبل و یا رحم می شود.
خوشبختانه، مهبل و دهانه رحم، خونریزی غنی دارند. به همین دلیل آسیب های ناشی از این مناطق به سرعت در حال بهبود است و ریزش و زخم هایی را ایجاد می کند که می تواند منجر به مشکلات طولانی مدت شود.
توجه داشته باشید امکان دارد بعد از زایمان طبیعی دهانه رحم شما باز شود و زیبایی خود را از دست بدهد برای منظور می توانید از روش تنگ کردن واژن یا جراحی زیبایی واژن استفاده کنید و جای هیچ گونه نگرانی نیست .

سایر خدمات دکتر هدیه ثقفی متخصص زنان زایمان عبارتست از :

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

ناباروری

کمک به باروری با ivf

تست پاپ اسمیر

با تشکر مدیریت سایت دکتر هدیه ثقفی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی .

دکتر هدیه ثقفی

دکتر هدیه ثقفی
متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین
انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و …
02833230360

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

تماس با پزشک