028-33230360
ایران - قزوین - خیابان فردوسی جنوبی روبروی مجتمع آبادگران - طبقه فوقانی داروخانه صالح
دکتر هدیه ثقفی / بیماری زنان / بهترین درمان بی اختیاری ادرار
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بهترین درمان بی اختیاری ادرار

درمان بی اختیاری ادرار

آیا از مشکل بی اختیاری ادرار رنج می برید؟

علت بی اختیاری ادارار چیست؟

افتادگی رحم معمولاً با بی اختیاری ادرار همراه می شود. علت این امر در بانوان اضافه وزن، داشتن جنین با وزن زیاد و یا تعدد زایمان می باشد.

خانم ها با افزایش سن دچار افتادگی هایی در ناحیه لگن می شوند که می تواند شامل درجاتی از افتادگی در قسمت های رحم و مثانه باشد. این افتادگی ها می توانند فرد را دچار بی اختیاری ادرار نمایند. ولی لزوماً تمام افتادگی های ناحیه لگن با بی اختیاری همراه نمی باشند.

درمان-بی-اختیاری-ادرار

درمان-بی-اختیاری-ادرار

تمامی مواردی که به بی اختیاری ادراری ختم می شوند، با عمل جراحی بهبود نمی یابند. بی اختیاری های ادراری با ورزش های لگن و حتی تغییر رژیم غذایی قابل درمان و پیشگیری می باشند.

در صورتیکه علت بی اختیاری ادراری یبوست مزمن باشد، می توان با رژیم غذایی پر فیبر و ورزش تا حد زیادی از به وجود آمدن این عارضه جلوگیری به عمل آورد.

تنها 10 درصد از بی اختیاری های ادراری به عمل جراحی منتهی می شود. این جراحی ها می تواند به صورت شکمی و یا از طریق لگنی انجام شود. با توجه به تکنیک های نوینی که در جراحی به وجود آمده است، دیگر احتیاجی به شکافتن کامل شکم نمی باشد.

در صورتیکه تکرر ادرار به دلیل عفونت مثانه باشد، می تواند با خوردن آنتی بیویک هایی که پزشک متخصص تجویز می نماید، به راحتی درمان شود. اما در برخی از افراد تکرر ادرار مزمن بوده و حتی سبب بیدار شدن وی در هنگام شب می شود.

بی اختیاری ادارار در بانوان را می توان با کمک دستگاه های لیزری که بسیار امن می باشند درمان نمود. این نوع درمان به بانوانی که پس از زایمان دچار مشکلات در ناحیه لگن شده اند و واژن آنها بیش از حد گشاد شده است، توصیه می گردد. با این روش سایز و اندازه پیشابراه به حالت اولیه خود باز می گردد. این روش با کمک بیهوشی مختصری انجام می گیرد و دوران نقاهت کوتاهی دارد.

بی اختیاری ادارار در بانوان را می توان با کمک دستگاه های لیزری که بسیار امن می باشند درمان نمود. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره با دکتر هدیه ثقفی جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. تلفن: 028.33230360 و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

علت بی اختیاری ادارار

بی اختیاری ادارار می تواند بسیار ملال آور باشد. بانوان می توانند به دلایل مختلف به این عارضه دچار شوند. در ذیل به برخی از این عوامل اشاره می نماییم:

  • افزایش سن
  • تعدد زایمان طبیعی
  • وزن زیاد جنین
  • سابقه جراحی های لگنی
  • افرادی که سابقه یبوست های مزمن داشته اند.
  • افراد دارای اضافه وزن شدید
  • دیابت
  • بیماری هایی که عصب بدن را تحت تآثیر قرار می دهند مانند ام اس

هر کدام از عوامل بالا می توانند به بی اختیاری ادارار کمک نمایند و یا خود عاملی برای به وجود آمدن این عارضه باشند. افرادی که دارای اضافه وزن می باشند، می توانند با انجام وزرش ها روتین و مناسب لگنی تا حد زیادی از بی اختیاری ادرار مصون بمانند. همچنین مادران باردار می توانند با کم کردن وزن خود و جنین از ابتلا به این عارضه جلوگیری نمایند.

نتیجه گیری

بی اختیاری ادرار در بانوان ممکن است در پی زایمان طبیعی و یا افزایش سن به وجود بیاید. یک متخصص زنان و زایمان خوب می تواند با کمک دستگاه لیزر این عارضه را با حداقل عوارض جانبی درمان نماید.

دکتر هدیه ثقفی

دکتر هدیه ثقفی
متخصص زنان ،زایمان و نازایی در قزوین
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی قزوین
انجام زایمان طبیعی | زایمان سزارین | IVF | درمان ناباروری | مشاوره بارداری و …
02833230360

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هفده =

تماس با پزشک